Poslední finálový den

O tomto víkendu se v Prostějově konal poslední finálový turnaj tohoto ročníku soutěží Českého korfbalového svazu. Pět nejlepších družstev Ligy mladších žáků se utkalo ve dvoukolové finálové nadstavbě, kde na každý tým čekalo osm zápasů. Sedm vítězství si připsala hned dvě družstva, a to KK Brno a MS YMCA Znojmo. O vítězi pak rozhodovalo lepší skóre ze vzájemných zápasů, které hovořilo jasně ve prospěch znojemského družstva, které sice v prvním zápase Brnu podlehlo 10:11, ale v odvetě dokázalo vyhrát 15:6 a po zásluze slaví titul Mistra ČR ve věkové kategorii U13 – mladší žáci. Bronzové medaile si pak odneslo domácí družstvo SK RG Prostějov, které do klubové sbírky přidalo letos již pátý bronz (ES 2019, ČKE, 1.ČKL, ČDKE a Liga MLŽ).

Na čtvrtém a pátém místě se pak umístila družstva KK Koblov a KC SPŠS Tábor, která jsou výsledkem projektu Školního korfbalu a pro něž se v těchto kategoriích jednalo o první rok v soutěžích.

Fenoménem letošní sezóny byl znojemský ostrostřelec René Křupal, který v základní části zaznamenal 100 košů a dalších 41 košů přidal v nadstavbových zápasech (v kategorii starších žáků přidal ještě dalších 33 košů). Celkem tedy kromě 174 košů má doma i dvě zlaté medaile za dva titul Mistra ČR U13 a U16.

Konečná tabulka finálové nadstavby Ligy mladších žáků ČKS:

1. MS YMCA Znojmo    8z.    14b.    98:47
  2. KK Brno                    8z.    14b.    76:44
  3. SK RG Prostějov       8z.    8b.    59:55
  4. KK Koblov                 8z.    4b.    37:73
  5. KC SPŠS Tábor        8z.    0b.    27:78

Nejlepší střelci jednotlivých družstev ve finálové nadstavbě:

MS YMCA Znojmo

• Klára Kočková – 24košů