První soustředění reprezentačního výběru do 19 let v roce 2019

Uplynulý víkend se ve Zruči nad Sázavou konalo první letošní soustředění reprezentačního výběru do 19 let, který se připravuje na historicky první Mistrovství Světa v této věkové kategorii, které se bude ve dnech 19.-21.dubna 2019 hrát v nizozemském Leeuwardenu.

Víkendového soustředění se nakonec oproti plánu (trenéři chtěli vidět na začátku přípravy 20 korfbalových nadějí) zúčastnilo 17 mladých adeptů reprezentačního dresu, když se trenérské dvojici Jiří Podzemský – Milan Čejka představilo 9 juniorů a 8 juniorek. První letošní přípravný víkend byl zaměřen na velmi široce. Mladí reprezentanti trénovali své korfbalové dovednosti zaměřené na každého jednotlivého hráče, aby trenéři získali prvotní představu o možném složení zápasových čtveřic, dále samozřejmě zkoušeli různé herní varianty a součástí prvního společného víkendu byly i fyzické testy, které opět měly za úkol připomenout všem, že bez kvalitní dlouhodobé individuální fyzické přípravy nelze myslet na nejvyšší příčky, na které by se český korfbal chtěl co nejdříve vrátit.

Prvního soustředění se zúčastnili: Martin Jiřička, Rostislav Kortus, Lenka Součková, Kateřina Nevludová (všichni KCC Sokol České Budějovice), Jakub Novotný, Mikuláš Martinec, Klára Nováková (všichni SK Plhov Náchod), Michael Hák, Vendula Vernarská, Veronika Kočí (všichni KC ZŠ Šenov), John Bartoš, Vojtěch Ošťádal, Nikola Lorencová (SK RG Prostějov), Jan Toufar (MS Znojmo), Anna Literová (VKC Kolín), Tomáš Čihák (SK Respo Kuná Hora) a Sára Sahatciu (KK Brno).

V další fázi přípravy se reprezentační lvíčata sejdou již za tři týdny, kdy je jejich další víkendové soustředění naplánováno do Olomouce, kde se budou připravovat ve sportovní hale University Olomouc, kde slavila Česká republika poslední cenný korfbalový medailový úspěch, když na Mistrovství Světa 2016 ve věkové kategorii do 23 let získala bronzové medaile. Reprezentační trenéři chtějí sestavu na toto další soustředění doplnit ještě o další hráče, kteří dostanou šanci probojovat se do konečného výběru na světový šampionát – pozvánku by měli dostat ještě brněnští Adam Lorenz a Marek Dlapa, šenovská Denisa Sedláková a Jiří Moc z Náchoda.