Pohár svazu 2018 – Korfbal4 - aktualizace s rozpisem zápasů a pravidly

V sobotu 6.října se v Brně Bohunicích bude konat historicky druhý ročník Poháru svazu ve variantě korfbal4. Tato korfbalová modifikace má za sebou již dva ročníky rovněž v mládežnických kategoriích, které již tradičně pořádá největší klub v České republice KK Brno. V elitní kategorii bude loňské prvenství obhajovat družstvo Modrých slonů ze Znojma, které ve finále zdolalo SK RG Prostějov a nejlepším střelcem byl znojemský Patrik Nguyen.

Systém turnaje, do kterého se letos přihlásilo celkem osm družstev, je takový, že nejprve se družstva střetnou v základních čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým a následně postupují do semifinálových bojů a do bojů o konečné umístění. Na každé družstvo čeká během turnaje pět utkání, když první zápasy ve skupinách začínají již v 9:30 ráno, play-off pak začíná ve 13:00 a na finále se mohou diváci těšit v 15:00.

Soupisky jednotlivých družstev mohou mít maximálně osm hráčů (4 ženy a 4 muže) a můžeme na nich najít velmi zajímavé osobnosti českého korfbalu, jako například stříbrné medailisty z ME 2002 Kláru Zábojovou, Radku Čermákovou, Petra Malačku či Vlastimila Krejčího. Nejstarším hráčem je pak šestačtyřicetiletý znojemský nestor Aladár Dančo, nejstarší ženou je nestárnoucí bývalá reprezentantka Radka Čermáková, která vyrostla během zlaté korfbalové éry v Kolíně na konci devadesátých let minulého století a nyní působí v Náchodě.

Soupisky družstev:

Skupina A:

České Budějovice: Vernarská, Součková, Macková, Šmíd, Krejčí, Kortus R., Kortus D.

Šenov: Škrobová, Holubčíková, Sedláková, Kočí, Hák, Hájek, Holubčík

Znojmo: Zábojová, Mostbeková, Simonidesová, Filipovszká, Malačka, Podzemský, Toufar, Dančo

Nový Lískovec: Cupáková, Pospíšilová, Dobiášová, Kubů, Leznar, Drábek, Pernica, Tolar

Skupina B:

Brno: Fridrichová, Dvořáková, Weissová, Sahatciu, Kovář, Bušík, Skála, Sládek

Kutná Hora: Mensová A., Mensova M., Kryszczuková, Juklová, Křivánek, Bareš, Dousek, Čihák

Prostějov: Uherková, Křížková, Lorencová, Rieger, Dušek, Podhorný, Bartoš

Náchod: Štěpánová, Nováková, Čermáková, Kuncová, Moc, Rompolt, Šmíd, Martinec

Rozpis zápasů - hriště 1:

Čas Zápas Soupeř 1 Soupeř 2 Rozhodčí Zapisovatel
09:30 A1-A3 České Budějovice Šenov Pazourek Minarčík
10:00 B1-B3 KK Brno Náchod Minarčík Maňáková
10:30 A1-A4 České Budějovice Nový Lískovec Pazourek Šuhaj
11:00 B1-B4 KK Brno Kutná Hora MInarčík Maňáková
11:30 A1-A2 České Budějovice Znojmo Pazourek Minarčík
12:00 B1-B2 KK Brno Prostějov Šuhaj Maňáková

13:00 S5-S8 3. tým sk. B 4. tým sk A
13:30 S1-S4 2. tým sk. B 1. tým sk A

14:00   Zápas o 5. místo
14:30   Zápas o 3. místo
15:00   Finále

15:30   Vyhlášení výsledků

Rozpis zápasů - hriště 2:

Čas Zápas Soupeř 1 Soupeř 2 Rozhodčí Zapisovatel
09:30 A2-A4 Znojmo Nový Líškovec Maňáková Šuhaj
10:00 B2-B4 Prostějov Kutná Hora Šuhaj Pazourek
10:30 A2-A3 Znojmo Šenov Maňáková Minarčík
11:00 B2-B3 Prostějov Náchod Šuhaj Pazourek
11:30 A3-A4 Šenov Nový Lískovec Maňáková Šuhaj
12:00 B3-B4 Náchod Kutná Hora Minarčík Pazourek

13:00 S5-S8 3. tým sk. A 4. tým sk B
13:30 S1-S4 1. tým sk. A 2. tým sk B

14:00   Zápas o 7. místo

Pravidla: Aktuální znění pravidel, platné i pro tento turnaj, najdete zde.