Mistrovství světa 2018 - U21 - Budapešť #08

U21 Česká republika vs. U21 Hongkong 18:11 (4:2, 7:3, 6:15)

Podrobný zápis z utkání najdete zde

Střelci: Petr Šnajdr 5, Renata Havlová 3, Vendula Jemelíková 3, Pavlína Štěpánová 2, Filip Kovář 1, Martin Jiřička 1

Na závěr MS U21 se naši reprezentanti postavili v boji o konečné sedmé místo v opakování zápasu ze základní skupiny proti Hong Kongu. V měření ve skupině vyhráli naši reprezentanti díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase výrazným rozdílem 26:10 a do posledního zápasu vstupovali s vírou, že výsledek bude minimálně stejně pozitivní.
Realita však byla rozdílná, celou první čtvrtinu se český tým velice trápil v útočné zóně, když zejména čtyřka Dvořák, Novotný, Jemelíková, Štěpánová působila velmi nesehraným dojmem, když časování nahrávek i pohybů mělo k dokonalosti velmi daleko. I tak se dokázali naši reprezentanti dostat do vedení, které během celého utkání nepustili ze svých rukou. První čtvrtina skončila hubeným skóre 4:2 a i druhá nepřinesla výrazné zlepšení, trápení českého družstva pokračovalo a v poločase svítilo na světelné tabuli 7:3. Naštěstí třetí čtvrtina přinesla výrazný posun v produktivitě útočných akcí a čeští junioři se díky ujali vedení 15:6 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Poslední čtvrtina však proti očekávání nepřinesla uvolněnou hru v podání českého týmu, ale naopak se hry výrazně lépe dostali Asiaté, kteří poslední čtvrtinu vyhráli poměrem 3:5, což na výhru nemohlo stačit, neboť tu získali poměrem 18:11 reprezentanti České republiky.

Celkový dojem z českého výkonu, který naši juniorští reprezentanti na světovém šampionátu zanechali, není příliš pozitivní a umístění ve spodní polovině startovního pole je velkým zklamáním pro české fanoušky. Naplno se ukázalo, že příprava byla vinou mnohých omluvenek nominovaných hráčů, nebyla ideální a hráči si budou muset do budoucna uvědomit, že bez stoprocentní přípravy jak týmové, tak individuální nelze myslet na úspěch. Velmi nevhodným se jeví i zveřejnění „pseudooslavy“ historicky nejhoršího umístění na sociálních sítích, které rozhodně není dobrým příkladem pro korfbalovou mládež.