Mistrovství světa 2018 - U21 - Budapešť #07

U21 Česká republika vs. U21 Čína 13:14 po Golden Goal (4:2, 6:6, 9:11, 13:13)

Podrobný zápis z utkání najdete zde

Střelci: Anna Literová 4, Petr Šnajdr 4, Michal Marek 2, Daniel Štefák 2, Renata Havlová 1

Čeští reprezentanti vstoupili do zápasu výborně a první čtvrtinu ovládli, i s velkou dávkou štěstí, poměrem 4:2. Čína neproměnila dvě penalty a jeden její koš ze hry neuznal hongkongský rozhodčí pro útočný faul. Ve druhé čtvrtině Češi nedokázali zareagovat na tvrdou hru soupeře a neplnili trenérské pokyny a dovolili Číně srovnat na 6:6. Asiaté se dokonce dokázali dostat do vedení 7:9, ale čeští junioři si dokázali uvědomit, že cesta k vítězství vede přes organizaci útoku a využití útočné síly dívek, což je dovedlo ke šňůře šesti košů a k vedení 13:9, a to pět minut před koncem zápasu. Rychlé dva koše doplněné dalšími obrovskými chybami v útoku i v obraně zapříčinili, že Češi doslova darovali Číně vyrovnání a rozhodnout muset Golden Goal, který čínští reprezentanti zvládli lépe a ve třech minutách rozhodli o tom, že na naše juniory zbude jen boj o konečné sedmé místo, a to proti Hong Kongu. Česká reprezentace potvrdila výsledkový sestup, když bude bojovat o umístění ve spodní polovině konečného pořadí. Tento výsledek bude znamenat nejhorší umístění české juniorské reprezentace (U21 či U23) na Mistrovstvých Světa, kterých se Česká republika účastní pravidelně od roku 1994, kdy se tento šampionát konal na Taiwanu.