U17: Eindhoven #5 – a co bude dál

Přinášíme Vám zhodnocení turnaje hlavním trenérem Jakubem Mášou.

"Na turnaj jsem odjížděl s cílem urvat semifinále, a pokud bude šance, tak i zabojovat o medaile. Průběh turnaje ukázal, že to byl cíl reálný, ale nenaplněný. Povinná výhra s Novým Zélandem. Po pomalejším začátku i výhra s Portugalskem. A rozhodující zápas s Německem. Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a stále si udržovali menší vedení. Škoda, že se nám nepodařilo odskočit na rozdíl 4 košů, které by soupeře zlomily. Ke konci jsme se asi více soustředili na udržení náskoku a v útoku se přestali hýbat a vytvářet si šance okolo koše, což fungovalo v prvním poločase. Toho soupeř využil a dokonal obrat. Po tomto utkání bylo na všech vidět velké zklamání a nebylo úplně jednoduché hráče znovu motivovat k zisku alespoň pátého místa. To bylo vidět hlavně v prvním nedělním utkání, do kterého jsme vstoupili velmi vlažně, a Katalánci nám zatápěli. Od druhého poločasu už to byl opět ten tým, který známe! Soupeře jsme k ničemu nepustili a navyšovali skóre. Slovensko šlo do vzájemného zápasu dost odevzdaně a oba soupeři se více soustředili na útok než na obranu. Proto celkem vysoké skóre 22:13. V posledním zápase turnaje nás čekali Maďaři. Tým, který nás o lepší umístění připravil už loni. Proto jsme jim to chtěli vrátit i s úroky. To se povedlo, i když ty úroky mohly být i větší než 4 koše, ale důležitá byla výhra a zisk 5. místa.

Celý tým ví, že měl na víc. Věřím však, že pokud tato skupina vydrží do dalších let a bude dále poctivě pracovat, tak třeba získají vysněné medaile ve vyšších reprezentačních kategoriích."

Přestože jsme nepřivezli bronzovou medaili i tak došlo ke zlepšení výsledku oproti minulému roku. Loni to byla sedmá příčka a letos pátá. Korfbal v podání mladých hráčů má tak vzestupnou tendenci.

Každopádně obrovský dík patří také všem klubům, trenérům a rodičům za jejich práci, píli, odevzdání a podporu!

Dnes také odešel e-mail klubům, aby zaslali nominaci pro příští ročník. Chcete reprezentovat nebo si to chcete alespoň vyzkoušet a zjistit, jak to v repre funguje? Kontaktujte svého trenéra, ať vás do nominace napíše! Těšíme se na všechny!

A teď už krásné prázdniny a držte palce i U21 bojující v Maďarsku.