Mistrovství světa 2018 - U21 - Budapešť #05

U21 Nizozemsko vs. U21 Česká republika 53:12 (15:3, 24:3, 37:6)

Podrobný zápis z utkání najdete zde

Střelci: Filip Šmíd 3, Filip Kovář 3, Pavlína Štěpánová 3, Anna Literová 3

Rozlosování turnaje českému týmu nepřálo a tak se během krátké doby reprezentační výběr do jednadvaceti let utkal s druhým velmi silným soupeřem. Dnes to byl jeden z největších favoritů celého turnaje, tým Nizozemska. O výsledku bylo rozhodnuto hned od začátku zápasu, protože tým Oranjes nenachal nic náhodě a nastoupil do zápasu se vší vervou. Ve všech herních situacích nizozemští hráči a hráčky jednoznačně dominovali a českému týmu nadělili porážku s celkovým skóre 53:12. Mladý český tým tak mohl sbírat cenné zkušenosti do dalších zápasů.

Česká republika vs. Hong Kong - 10.7.2018 - 16:00

Posledním soupeřem českého reprezentačního týmmu na Mistrovství Světa U21 v maďarském hlavním městě Budapeští bude Hong Kong, který na tomto šampionátu hned první den šokoval výhrou nad Anglií, kterou zdolal poměrem 19:17. Tu následně porazila i Česká republika a s asijským týme se tak utká v přímem souboji o třetí místo ve skupině, které zaručí lepšího soupeře do semifinálového duelu ve skupině o 5. - 8. místo. Hong Kong, který je tradičním účastníkem světových šampionátů ve všech věkových kategoriích, se vyznačuje skvělým pohybem hráčů, velkou disciplínou a rovněž maximálním respektem k soupěři a stejně jako v minulých letech je veden ikonickou postavou korfbalu v Hong Kongu, kterou je Warman Cheng.

Odkaz pro sledování zápasu on-line naleznete na Youtube IKFchannel

Kde sledovat zápasy české reprezentace?

Záznamy všech odehraných zápasů najdete zde.

Rozhovory a komentáře můžete sledovat na našem YouTube.

Ostatní videa, fotky, a další informace naleznete na našich sociálních sítích: