Soustředění U17 - Kostelec na Hané

O velikonočním víkendu se uskutečnilo další ze série soustředění před MS do 17 let. Zúčastnilo se jej 18 hráčů.

Všechny tréninky se ze začátku zaměřily hlavně na souhru v útoku, nahrávky, otevření celé hry a také řešení situace, při jaké nelze postavit asistenta. Postupem času se také přidávala cvičení pro obránce.

Hlavní úkol tohoto soustředění však bylo vybrat 18 hráčů, kteří umí své schopnosti a korfbalové dovednosti nejlépe využít.  A protože někteří reprezentanti odjeli s U19 do Leeuwardenu, trenéři museli kalkulovat i s těmito jednotlivci. Nakonec se do užšího výběru dostalo 10 dívek a 10 chlapců. Ti budou bojovat o konečných 14 míst na cestě za medailí.

Reprezentace do 17 let čekají ještě dvě soustředění před samotným MS – jedno v květnu, druhé v červnu. Do toho květnového byli nominováni:

Tomáš

Buriánek