Divoká sobota u dorostenců: Brno poprvé padlo, o dvě místa v play off dál válčí tři týmy

Výhry Brna se v dorostenecké extralize staly už koloritem. Uplynulá sobota však zažité věci nabourala. Brněnští hráči totiž ve svém letošním čtrnáctém utkání našli prvního přemožitele a v osmém kole utrpěli premiérovou porážku v sezoně. O jejich skalp se postaral Náchod, který tak k Jihomoravanům zvedl varovný prst. O elitní čtyřku a tudíž postup do play off dál bojují Šenov, Prostějov a Nový Lískovec, které ve vzájemných zápasech braly po jedné výhře a prohře.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Na Hané se čekala velká bitva a možná i rozuzlení, jak dopadne boj o postup do nadstavby. Jenže ani jeden z trojice účastnických týmů si o něj rázně neřekl. Domácí hráči, Šenov i Nový Lískovec totiž jednou vyhráli a prohráli a zápolení o play off tak zůstává dál otevřené.

Domácí korfbalisté ukořistili cennou výhru 21:18 s Novým Lískovcem jen v šesti hráčích, a i když nestačili na Šenov, mohou být se dvěma body spokojení. Tradiční řež se odehrála mezi brněnským celkem a Šenovem. Tak jako pokaždé byl duel velmi vyrovnaný a o výhře Nového Lískovce 13:12 rozhodly jen maličkosti. Nejlepší výchozí pozici vhledem k postupu do play off má patnáctibodový Šenov, do první čtyřky se zatím nevejde Nový Lískovec s deseti body, který má však dva odložené duely k dobru.

Jakub Pernica (trenér, Nový Lískovec): „Spokojení po sobotě určitě nemůžeme být. Odehráli jsme sice slušný miniturnaj, jenže nás hodně mrzí ztráta s Prostějovem. Prohrát s týmem, který má k dispozici jen dvě holky, je opravdu k zamyšlení. Myslel jsem si, že máme v týmu, hráče, kteří si s tím poradí. Bohužel to tak není. Se Šenovem se bijeme pokaždé a naše zápasy rozhodují jeden, dva koše. A to nemluvím jen o dorostu, podobně je to i v ostatních kategoriích. Jsou to vždy velké nervy a to se mi líbí. Postupně se mi však zdá, že jsme se na Šenov naučili hrát. Ještě nás čekají v základní části dvě utkání s Prostějovem, a když je nevyhrajeme, tak si postup do nadstavby nezasloužíme.“

Prostějov, SK RG U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  12:17

Poločas: 6:9. Rozhodčí: Dominika Drábková, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Štefák Daniel 6, Lorencová Nikola 3 - Holubčíková Kristýna 9, Holubčík Jakub 3.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  13:12

Poločas: 8:5. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 4, Jiřička Martin 3, Kubů Nela 2 - Škrobová Tereza 4, Holubčík Jakub 2, Holubčíková Kristýna 2.

Prostějov, SK RG U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19  21:18

Poločas: 8:6. Rozhodčí: Dominika Drábková, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 8, Dušek Martin 4, Štefák Daniel 4 - Leznar Adam 4, Tolar Aleš 4, Jiřička Martin 3, Kratochvilová Kateřina 3.

MINITURNAJ V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ

Brněnská jízda se zasekla ve čtrnáctém měření sil. Korfbal klubu uštědřil první prohru v sezoně ten nejpovolanější soupeř, v tabulce druhý Náchod. Ten konečně nastoupil v nejsilnější možné sestavě a na jeho hře to bylo znát. Brňany zaskočil hned v úvodu a zápas dovedl k vítězství 21:15.

Znojemští korfbalisté nebyli ušetření proher ani při domácím miniturnaji. Mladý tým podle předpokladů na první dva týmy pořadí nestačil a s jednou výhrou a dvěma remízami je stále přikovaný na dně tabulky.

Denisa Kolářová (trenérka, Náchod): „Poprvé jsem měla k dispozici kompletní kádr. Po operaci je již zcela ve hře Pavlína Štěpánová, která vede dívky k dobrým výkonům. A to jak v obranné části hry, tak v útoku. Sama je střeleckou oporou. Když k výkonu dívek přidáme uzdraveného Jakuba Novotného, tak to je hned znát. Navíc zcela jasně je střelecky při chuti Filip Šmíd. Také ostatní nemocní hráči, kteří se nemohli účastnit minulého kola, byli ve hře znát. Cením si toho, že téměř všichni hráči dali koš. Svěřenci dokázali dodržet moje pokyny týkající se obrany soupeřových dobrých střelců, a tak mám jen slova chvály. Připomínky k výkonu si ponechám na trénink, kdy bude čas na hodnocení. Děkujeme také našemu klubu, který nám může v tomto roce na daleké cestování zajistit dopravu minibusem.“

Jan Šedý (trenér, Brno): „Kompletní Náchod na nás vlétl a ujal se vedení 5:1, které si pak už držel. Nám stále chybí Vendy Jemelíková a tentokrát nemohli i další hráči. To však nic neubírá na náchodských kvalitách. Musíme se mít směrem k play off na pozoru. My jsme kvůli prázdninám a dalším věcem trénovali za poslední měsíc snad jednou a to je znát. Na druhou stranu jsem rád, že prohra přišla nyní a že jsme si mohli okouknout hru Náchoda v plné síle. Musíme poctivě potrénovat.“

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Brno, KK U19  11:21

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Ivan Vávra, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Toufar Jan 6, Bartoník Vladimír 3 - Kovář Filip 8, Literová Anna 7, Lorenz Adam 4.

SK Plhov Náchod U19 : Brno, KK U19  21:15

Poločas: 11:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 6, Štěpánová Pavlína 5, Šmíd Filip 4 - Literová Anna 7, Sahatciu Sára 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : SK Plhov Náchod U19  10:19

Poločas: 1:7. Rozhodčí: Ivan Vávra, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Toufar Jan 4, Bartoník Vladimír 2, Chrástová Tereza 2 - Štěpánová Pavlína 5, Novotný Jakub 4, Šmíd Filip 4.

Tabulka:

1.            Brno, KK U19                               14           13           0             1             259:163                26

2.            SK Plhov Náchod U19                   14           10           2             2             256:196                22

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                      16           7             1             8             259:239                15

4.            Prostějov, SK RG U19                   16           6             1             9             212:245                13

5.            Brno, KK Nový Lískovec U19          14           5             0             9             165:205                10

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U19      16           1             2             13           191:294                4