Dorostenci Nového Lískovce se přihlásili do boje o medaile košem v poslední vteřině

Do neděle působili dost nenápadně a z deseti zápasů uspěli jen dvakrát. Stejný počet výher si však korfbalisté Nového Lískovce připsali i v sedmém kole a rázem se přiblížili první čtyřce, která si zahraje o medaile. Na pátém místě nejvyšší dorostenecké soutěže nyní brněnský tým ztrácí na čtvrtý Prostějov už jen tři body.

Úspěšný den v domácí hale v Maloměřicích zahájil Nový Lískovec povinnou výhrou 18:9 nad oslabeným Znojmem, pak však přišlo utkání pravdy s nenáviděným Šenovem. V minulém kole s ním Lískovec o kousek padl a na hřišti se jiskřilo. Emoce plály na palubovce i tentokrát, rozhodčí rozdal na každé straně žlutou kartu, jednu z nich si vysloužil brněnský kouč Jakub Pernica. Lískovec si do poločasu vytvořil slušný náskok, který však ve druhé části prohospodařil.

Napínavé klání dospělo do nervy drásající koncovky. Ještě pár vteřin před koncem svítilo na tabuli skóre 12:12 a zdálo se, že se soupeři rozejdou smírně. Jenže přišel šenovský faul a penalty se v poslední vteřině zhostila mistrně domácí opora Markéta Cupáková, která tak pro svůj tým zajistila triumf 13:12.

Markéta Cupáková (hráčka, Nový Lískovec): „Pro nás bylo hlavní to, že jsme letos poprvé nastoupili v plném počtu. Sice nám někdo ze sestavy chyběl, ale hráli jsme v osmi. Se Znojmem nám bylo řečeno, že musíme vyhrát, což jsme naštěstí splnili. Nevím, co jsme dělali druhý poločas proti Šenovu. Asi jsme se v hlavách uspokojili vedením a přišli o něj. V poslední vteřině přišle faul na Adama Leznara a já se naštěstí nemýlila. Byly to docela nervy. Zápas byl dost vypjatý, přicházely obvyklé výbuchy emocí. Pokusíme se dostat mezi první čtyřku a tudíž do semifinále. Hned příští kolo nás čekají lehčí konkurenti Prostějov a Znojmo, tak zkusíme zabrat. Jestli však zopakujeme podobné výkony jako teď, mělo by to klapnout.“

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Modří Sloni YMCA Znojmo U19  18:9

Poločas: 5:2. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 5, Jiřička Martin 4, Kratochvilová Kateřina 4 - Toufar Jan 5, Hrbáčková Kateřina 3.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  13:12

Poločas: 10:5. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. ŽK: Holubčík (Šenov) – Pernica (trenér N. Lískovec). Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 5, Kratochvilová Kateřina 4 - Holubčíková Kristýna 4, Vernarská Vendula 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Šenov, KC - ZŠ U19 11:31

Poločas: 3:19. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Vejtasová Ivana 5, Toufar Jan 3 - Škrobová Tereza 7, Holubčíková Kristýna 6, Vernarská Vendula 6.

Tabulka:

1.            Brno, KK U19                                10           10           0             0             179:101                20

2.            SK Plhov Náchod U19                    10           7             2             1             185:137                16

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                       14           6             1             7             230:214                13

4.            Prostějov, SK RG U19                    12           5             1             6             160:180                11

5.            Brno, KK Nový Lískovec U19          12           4             0             8             134:172                8

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U19       14           1             2             11           170:254                4