Starší žáci Českých Budějovic si definitivně pojistili vyšší nadstavbovou skupinu

Složení dvou nadstavbových skupin je již jasné, v posledním kole základní části nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků půjde už jen o kosmetické úpravy. Vedle už dřív jistých týmů Brna a Prostějova si v nedělním devátém kole definitivně zajistili účast ve vyšší nadstavbové skupině České Budějovice, které všechny tři své zápasy v Kutné Hoře vyhrály a získaly všech šest bodů.

Nejdramatičtější duel nedělního kola se odehrál mezi právě aktuálně třetími Českými Budějovicemi a druhým Prostějovem. Jihočeši ve vyrovnaném utkání museli pro výhru 11:9 vytasit všechny své zbraně. Třemi výhrami se České Budějovice dotáhly na Prostějov na dohled čtyř bodů a poslední kolo základní části, kde všechny celky soutěže čekají ještě dva duely, slibuje zajímavou podívanou. O nic zásadního již však nepůjde, v nadstavbě se pojede od nuly.

Napínavé určitě budou i boje v horší polovině tabulky. O čtvrté místo, které znamená utkání o bronzové medaile, svedou bitvu Náchod, Kutná Hora a Znojmo. Všechny tři celky dělí v tabulce jen bod a poslední kolo základní části napoví, v jakém rozpoložení se jednotlivé týmy nacházejí před rozhodující fází soutěže.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): "Do Kutné Hory jsem vinou nemoci necestoval, zastoupil mě Ivo Kracík. Nenastoupili jsme v nejsilnější sestavě a s Prostějovem a domácím týmem jsme svedli vyrovnaná utkání s dobrým koncem pro nás. Vyšší nadstavbu máme jistou, poslední kolo základní části pojmeme spíš jako přípravu na další zápolení. Poté chceme skončit do druhého místa a zabojovat tak o finále. Na Brno i Prostějov si docela věříme, oba soky jsme už porazili a snad se nám to povede znovu.“

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): „Vyhráli jsme s Kutnou Horou i Znojmem, o úspěch nad Českými Budějovicemi nás připravilo neproměňování šancí. Zmařili jsme třeba dvě penalty, což pro nás znamenalo minus dva koše. Soupeř byl naopak dost produktivní. S Prostějovem se porveme o druhé místo a očekávám hodně napínavé a vyrovnané zápasy.“

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „V zápase s Českými Budějovicemi padlo hrozně málo košů. Čekala bych, že za čtyřicet minut dáme víc jak čtyři koše. Na obou stranách dominovala obrana, my jsme bohužel dost kazili a ztráceli jsme hodně míčů. Znojmo pro nás byl hratelnější soupeř. Vytvořili jsme si mnohem víc střeleckých pozic a zaslouženě vyhráli. S Prostějovem jsme svedli vyrovnanou bitvu, bohužel nám na konci došly fyzické síly a prohráli jsme.“

Kutná Hora, SK Respo U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16  4:6

Poločas: 1:5. Rozhodčí: Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Slavíková Aneta 2 - Kortus Rostislav 4.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 : Prostějov, SK RG U16  7:16

Poločas: 1:9. Rozhodčí: Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Cejpek Martin 2, Křupal Patrik 2, Pavlíčková Jitka 2 - Lorencová Nikola 7, Valenta František 5, Valenta Josef 3.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16  8:5

Poločas: 5:2. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Němcová Tereza 2, Slavíková Aneta 2, Šťastný Jakub 2 - Zonová Amálie 2.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Prostějov, SK RG U16  11:9

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 4, Součková Lucie 4, Štěpánek Marek 2 - Lorencová Nikola 3, Ošťádal Vojtěch 2, Valenta František 2.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16  18:8

Poločas: 8:3. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Pšenička Adam 4, Štěpánek Marek 4, Součková Lucie 3 - Kočková Klára 2, Křupal Patrik 2, Pavlíčková Jitka 2.

Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  13:10

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Bartošová Vendula 2, Dušek Martin 2, Krčová Barbora 2, Lorencová Nikola 2, Ošťádal Vojtěch 2, Valenta Josef 2 - Němcová Tereza 4, Kadeřábek Filip 3, Juklová Šárka 2.

Tabulka po 9. kole:

1.            Brno, KK "A" U16                                   18           17           0             1             233:127                34

2.            Prostějov, SK RG U16                             18           12           0             6             230:138                24

3.            České Budějovice, KCC Sokol U16           18           10           0             8             194:145                20

4.            SK Plhov Náchod U16                              18           4             3             11           142:215                11

5.            Kutná Hora, SK Respo U16                      18           4             2             12           136:208                10

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                 18           4             1             13           140:242                9