IKF Europa Cup 2018 - den druhý

Druhý den přinesl pro českého mistra opět dva zápasy. Nejprve se českobudějovičtí utkali s nizozemským mistrem TOP/SolarCompleet a následně semifinále ve skupině o 5. - 8. místo s katalánským celkem CK Vallparadis / Assessoria.

KKC SOKOL České Budějovice (CZE) vs. TOP/SolarCompleet (NED) 11:30 (6:15)

První páteční útkání nepřineslo žádné překvapení a nizozemský mistr si s tím českým poradil bez větší potíží. Nejlépe skórujícími hráči v tomto zápase byly za nizozemský tým Mark Hortensius (NED - #18) se sedmi úspěšnými zásahy a za český tým Petr Pešák (CZE - #13) a Daniel Šmíd (CZE - #14) se třemi koši.

KKC SOKOL České Budějovice (CZE) vs. CK Vallparadis / Assessoria (KAT) 13:12 (8:8)

To druhý dnešní zápas českobudějovckého týmu byl o poznání vyrovnanější a napínavější. Zápas proti katalánskému celku Vallparadis začal český tým lépe a brzy se ujal vedení. Prestože stav na ukazateli byl ve 13. minutě prvního poločasu 5:2, podařilo se domácímu celku skóre srovnat a druhý poločas začal za nerozhodného stavu 8:8. Scénář druhého poločasu byl velmi podobný tomu prvnímu. Českému týmu se opět podařilo odskočit o několik košů, ale katalánskému týmu se podařilo přiblížit na dostřel, resp. na rozdíl jednoho jediného koše. V doslova infarktovém závěru se podařilo českému celku vítězství uhájit a díky tomu si může zítra zahrát o celkové 5. místo. Nejlépe skórujícími hráči v tomto zápase byly za český tým Vlastimil Krejší (CZE - #10) se čtyřmi vstřelenými koši a za katalánský tým Alexis Escardibul (CZE - #10) taktéž se čtyřmi proměněnými střelami.

Výsledky všech odehraných zápasů druhého hracího dne (12.1.2018):

CK Vallparadis / Assessoria vs. 1908 SZAC KSE 17:16 (12:9)
TOP/SolarCompleet vs. Ceské Budejovice (KCC SOKOL) 30:11 (15:6)
Trojans KC vs. SG Pegasus 14:19 (2:6)
AKC/Luma vs. NC Benfica 17:8 (10:8)
Trojans KC vs. 1908 SZAC KSE 17:13 (9:7)
Ceské Budejovice (KCC SOKOL) vs. CK Vallparadis / Assessoria 13:12 (8:8)
TOP/SolarCompleet vs. NC Benfica 27:13 (13:5)
SG Pegasus vs. AKC/Luma 9:21 (5:11)

Zítřejší program (13.1.2018):

Systém turnaje Europa Cup 2018 je postaven tak, že první dva týmy ze základních skupin hrají semifinále o 1.-4. místo a týmy ze spodních příček pak semifinále ve skupině o 5.-8.místo. V zítřejším programu jsou na pořadu již jen poslední čtyři duely o konečné umístění, které se budou hrát na čistý hrací čas 2 x 25 minut, zatímco v dosavadním průběhu se hrálo na zkrácených 2 x 17 minut čistého času.

Nejdříve se v zápase o 7.-8.místo utkají maďarský mistr SZAC s domácím Vallparadis. Následně nastoupí k poslednímu zápasu na turnaji i čeští šampióni, kteří díky dnešnímu těsnému vítězství nad domácím katalánským mistrem budou hrát zítra o konečné 5.-6.místo, kdy se střetnou opět s anglickým KC Trojans.

• 1908 SZAC KSE vs. CK Vallparadis / Assessoria (13:00)

• Trojans KC vs. KKC SOKOL České Budějovice (14.45)

V boji o bronz se střetnou portugalští mistři Benfica s překvapením turnaje Pegasus z Německa. Německý mistr se pokusí o návrat německého klubového korfbalu opět na medailové příčky, což se mu povedlo naposledy v roce 2010, zatímco portugalská Benfica získala bronzové medaile za posledních 5 let čtyřikrát v letech 2013-2016.

• NC Benfica vs. SG Pegasus (16:30)

Finále pak obstarají tradičně mistři Nizozemska a Belgie - tedy TOP a AKC, kteří zatím procházejí turnajem bez jediného zaváhání.

• TOP/SolarCompleet vs. AKC/Luma (18:30)

Další dobrou zprávou pro českého fanoušky je skutečnost, že ve finálovém zápase se jako asistent představí český rozhodčí Ondřej Fridrich. Hlavím rozhodčím pak bude Peter Bušík, kterého čeští fanoušci mohou taktéž znát z české nejvyšší soutěže.