Extraliga ve starých kolejích. Brno i České Budějovice braly dvě výhry

První odvety v sezoně skončily tak, jako úvodní zápasy, ve kterých se dařilo favoritům. Ve čtvrtém kole České korfbalové extraligy si dvě výhry připsalo Brno, které dvakrát přehrálo Znojmo, a České Budějovice, jež si doma poradily v obou kláních s Prostějovem. Vedoucí dvojice se tak v tabulce opět o něco vzdálila svým pronásledovatelům.

DVOJZÁPAS V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ

Dva vyrovnané duely, které pokaždé skončily výhrou favorita. Domácí Znojmo nestačilo na brněnský Korfbal klub 14:18 a 16:19 a nenavázalo tak na jednu výhru z minulého kola proti Českým Budějovicím. Modří Sloni stáli blízko bodů zejména ve druhém utkání, kdy v poločase vedli a ztratili ho až v poslední čtvrtině. „Brněnské holky nám začaly utíkat na donášky a my nedali hrozně moc jasných šancí. Druhý zápas byl však dost vyrovnaný,“ líčila znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

Její tým tak třetí triumf v sezoně nepřidal a po osmi duelech patří Znojmu třetí příčka v tabulce. „Většinou jsme zápasy ztratili o pár košů, stačilo několik maličkostí v pravý moment a mohli jsme vyhrát my. Bohužel v našem případě jde o trénink, kterého potřebujeme víc. Kompletní se kvůli škole a dalším věcem scházíme jen v pátek a to je málo. Třeba nyní nám pomohly nějaké signály, které však nemůžeme moc nacvičovat,“ posteskla si Filipovszká.

Brňané v sobotu postrádali dvě opory z mužských řad Jana Šedého a Ivana Vávru, s jejich absencí se však s malými obtížemi nakonec vyrovnali a do tabulky si připsali další čtyři body. „Obtížné zápasy, ve kterých jsme měli obavy o výsledek. Trochu jsme se v jedné čtyřce prali se střelbou, ve vyrovnaném druhém klání nám to tam však v důležitých momentech po pěkných akcích spadlo a skóre se převážilo na naši stranu. Kdyby to padlo soupeři, mohlo to být úplně jinak,“ shrnul dvojzápas brněnský korfbalista Ondřej Fridrich

Modří Sloni YMCA Znojmo : Brno, KK  14:18

Poločas: 6:12. Rozhodčí: Martin Uherka, Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 6, Žák Ivan 4 - Fridrich Ondřej 4, Ziegler Jiří 4, Bušík Peter 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo : Brno, KK  16:19

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Jakub Pernica, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 6, Žák Ivan 3, Mostbeková Monika 2, Nguyen Patrik 2.

DVOJZÁPAS V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

V prvním zápase nebylo o výsledku pochyb, druhé utkání však přineslo možná trochu nečekanou zápletku. České Budějovice nejdřív Prostějov přejely jasně 21:11, jenže odveta vypadala jinak a domácí slavili výhru 25:19 až díky povedenému závěru. „Druhé zápasy nám nějak nejdou. Kvůli únavě v nich býváme laxnější, příprava útoků je mnohem pomalejší. Troufnu si však říct, že proti Prostějovu jsme byli v obou utkáních herně lepší. Minule jsme ztratili dva body se Znojmem, tak jsme nyní chtěli bodovat naplno. Jsme za dvě výhry hodně rádi, protože soupeři jsou vyrovnaní,“ uvedla českobudějovická opora Martina Klacková.

V obou střetnutích střelecky zářil domácí Petr Pešák, který zaznamenal dohromady 15 košů a v prozatímním pořadí střelců mu patří s 38 zásahy první pozice. „Chytil dobrou formu a po zásluze se stal naším nejnebezpečnějším střelcem. Dřív tato pozice u nás patřila Vlastu Krejčímu, kterému se nyní daří míň a v týmu má trochu jinou pozici,“ podotkla Klacková.

Prostějov sice chtěl navázat na vydřenou remízu z minulého kola proti Brnu, ale ani z dvou proher nedělá velkou vědu. „Škoda, že nevyšel závěr druhého zápasu. Dostali jsme pár rychlých košů. Sami jsme se nemohli trefit a soupeř nás trestal. Víme však, kde je problém, a to pro nás znamená motivaci do dalšího tréninku,“ vyhlásila prostějovská korfbalistka Kateřina Lorencová.

České Budějovice, KCC Sokol : Prostějov, SK RG  21:11
Poločas: 8:4. Rozhodčí: Tomáš Voda, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Pešák Petr 7, Klacková Martina 4, Bláha Jakub 3, Procházková Hana 3 - Galíček Petr 3, Vyroubal Alexandr 3, Havlová Renata 2.

České Budějovice, KCC Sokol : Prostějov, SK RG  25:19

Poločas: 11:9. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Pešák Petr 8, Krejčí Vlastimil 7, Bláha Jakub 4 - Galíček Petr 7, Vyroubal Alexandr 5, Marek Michal 2.

Tabulka po 4. kole:

1.            Brno, KK                                  8             7             1             0             146:109                15

2.            České Budějovice, KCC Sokol    8             5             0             3             150:138                10

3.            Modří Sloni YMCA Znojmo          8             2             0             6             114:133                4

4.            Prostějov, SK RG                       8             1             1             6             116:146                3