U17: Nováčci v nominaci na Rotterdam

Druhé soustředění reprezentace U17 pokračovalo pátečním večerním tréninkem, kdy všichni zúčastnění odehráli tréninkový zápas. Kromě toho, že veškeré snažení bylo natočeno, dostali šanci i novopečení rozhodčí Adam Lorenz a Michael Hák, aby utkání řídili.

V sobotu celá příprava vrcholila. Dopolední trénink byl zaměřen spíše regeneračně. Hráči si jednak prošli různými mobilizačními cvičeními a posílili střed těla, jednak si rozebrali předešlý natočený výkon. Po obědě se tréninkové bloky opět zaměřily na herní činnost kolem koše, postavení asistenta apod. Ve večerním utkání tak trenéři doufali, že nabyté informace a rozebrání hry z pátečního zápasu hráči předvedou a dokážou tím, že nacvičované dovednosti umí využít.

Dnes dopoledne na všechny hráče čekala nominace na Rotterdam - Challenger mezi vánočními svátky. Ještě předtím si ale mohli užít mnoha střeleckých cvičení včetně různých her.

Mezi nominovaných 18 hráčů přibyli i dva nováčci. Mezi ostřílené reprezentanty, z nichž někteří jsou i součástí reprezentace do 19 let, se probojovali i Josef Valenta (teprve druhé soustředění) a Rostislav Kortus (úplně první soustředění).

Na závěr byli nominováni:

Jméno Příjmení Klub   Jméno Příjmení Klub
Adam Lorenz KK Brno   Klára Nováková SK Náchod Plhov