Druhé kolo první ligy: Kolín a Prostějov dál jedou, Brno ztratilo

Po druhém kole 1. České korfbalové ligy už v osmičlenné tabulce zůstávají pouze dva celky, které uspěly ve všech dosavadních čtyřech utkáních. Stoprocentní bilanci udržely po víkendu týmy Kolína, který opanoval miniturnaj v Havířově, a prostějovského béčka, jež na domácí palubovce taktéž slavilo dvě výhry. Druhé dějství soutěže naopak nevyšlo rezervě brněnského Korfbal Klubu, která prohrála obě střetnutí.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

S Náchodem se nadřeli, ale neporazitelnost udrželi. Hráči prostějovské rezervy si v domácí hale nejprve snadnou poradili s Novým Lískovcem 19:7, ve druhém klání však museli dřít. Náchod kladl větší odpor a Hanáci nakonec vyválčili výhru 17:13.

Utkání dvou hostujících celků se stalo jasnou záležitostí Náchoda, který nad Novým Lískovcem zvítězil 23:9.

Petr Galíček (hráč, Prostějov B):Doma jsme si vždy prvních deset minut vyzkoušeli sestavu na extraligu, která nás čekala o den později. Nedělali jsme to kvůli výsledku, ale kvůli souhře. Před startem nejvyšší soutěže jsme si ještě chtěli vyzkoušet nějaké věci. Dál už asi extraligoví hráči na první ligu moc jezdit nebudou. S Novým Lískovcem šlo o jasnou věc, když soupeř nemá moc zkušených korfbalistů. Spousta z protihráčů nehraje korfbal moc dlouho. S Náchodem to bylo jiné. Nastoupilo za něj několik výborných a zkušenějších hráčů, třeba Honza Šimek nebo Denisa Kolářová. To nás trochu překvapilo, ale nakonec jsme si s tím dokázali poradit.“

Brno, KK Nový Lískovec : Prostějov, SK RG "B"  7:19

Poločas: 5:12. Rozhodčí: Ivan Vávra, Jan Jukl. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 2, Drábek Miroslav 2 - Marek Michal 4, Šnajdr Petr 4, Štefák Daniel 3.

Brno, KK Nový Lískovec : SK Plhov Náchod 9:23

Poločas: 2:7. Rozhodčí: Jan Jukl, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Pernica Jakub 4, Cupáková Markéta 2 - Čermáková Radka 5, Šimek Jan 5, Kolářová Denisa 4, Novotný Jakub 4.

SK Plhov Náchod : Prostějov, SK RG "B"  13:17

Poločas: 7:9. Rozhodčí: Jan Jukl, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 4, Kolářová Denisa 3, Šimek Jan 3 - Marek Michal 5, Havlová Renata 3, Šnajdr Petr 3.

MINITURNAJ V HAVÍŘOVĚ

V havířovském miniturnaji se odehrály mnohem napínavější bitvy než v Prostějově, když tedy nepočítáme závěrečný zápas dne mezi domácími a Kolínem, který jasně 18:7 ovládli Středočeši. Trochu smůlu mělo brněnské béčko, které obě utkání prohrálo jen těsně. Na Šenov nestačilo 13:14 a na Kolín 17:19.

Roman Musialek (trenér, Šenov): „Zápas s Brnem byl celou dobu vyrovnaný. Od začátku jsme si udržovali dvou košové vedení, které však tým Brna dokázal vždy dotáhnout. Na obou stranách byla spousta šancí, které neskončily košem. Rozhodující trefa padla zhruba minutu a půl před koncem utkání, kdy jsme pak už dokázali udržet náskok. Získali jsme tak první vítězství v tomto ročníku. Zápas s Kolínem jsme nezačali dobře, soupeř šel rychle do vedení a začal nám utíkat. Našim hráčům se nedařila střelba, ztráceli jsme i dost míčů chybnými přihrávkami, proto v tomto utkání dominoval tým Kolína a zaslouženě vyhrál. Pro naše mladé mužstvo je určitě vítězství nad Brnem hodně cenné a bude určitě velkým povzbuzením do dalších utkání.“

Šenov, KC - ZŠ : Brno, KK "B" 14:13

Poločas: 8:7. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 4 - Jonáková Eliška 4, Weissová Martina 4, Sopko Marek 2.

Kolín, VKC : Brno, KK "B"  19:17

Poločas: 10:4. Rozhodčí: Martin Uherka, Michael Žák. Nejlepší střelci: Paďouková Tereza 5, Kukurová Vítová Monika 3 - Dvořáková Barbora  4, Cholava Tomáš 3, Sopko Marek 3, Weissová Martina 3.

Šenov, KC - ZŠ : Kolín, VKC  7:18

Poločas: 4:7. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Hájek Jiří 2, Škrob Daniel 2, Škrobová Tereza 2 - Novotný Jakub 4, Kukurová Vítová Monika 3, Čejková Denisa 3.

DVOJZÁPAS V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

V Sezimově Ústí si domácí Tábor dvakrát pohrál s béčkem Znojma, které je pro letošní sezonu složené zejména ze starších korfbalistů, kteří si hru chtějí hlavně užívat.

Tomáš Ziegler (hráč, Tábor): „Znojmo dorazilo se starou gardou, což dřív nebývalo vůbec zvykem. Proto pro nás bylo hodně důležité uhrát v domácí hale všechny body, protože v minulém kole se nám nedařilo. To se nám nakonec s přehledem podařilo, takže jsme spokojení. Hrálo se spíš v tréninkovém tempu a zápasy byly spíš o střelbě. Nám to tam kupodivu docela padalo.“

Tábor, KC SPŠS : Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  27:6

Poločas: 15:3. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Valeš Daniel 6, Kášková Zuzana 5, Horáková Pavla 4, Ziegler Tomáš 4 - Toufar Jan 2.

Tábor, KC SPŠS : Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  24:5

Poločas: 13:3. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Ziegler Tomáš 7, Ambrož Ondřej 4 - Toufar Jan 2, Toufar Jan 2.

1.            Prostějov, SK RG "B"                           4             4             0             0             86:38     8

2.            Kolín, VKC                                          4             4             0             0             78:38     8

3.            Tábor, KC SPŠS                                 4             2             0             2             76:54     4

4.            Brno, KK "B"                                      4             2             0             2             69:54     4

5.            SK Plhov Náchod                               4             2             0             2             69:59     4

6.            Brno, KK Nový Lískovec                      4             1             0             3             38:72     2

7.            Šenov, KC - ZŠ                                   4             1             0             3             39:81     2

8.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"             4             0             0             4             30:89     0