Brněnští dorostenci si zahrají o zlato, boj o bronz si pojistil Náchod

Poslední tajenky před úplným vyvrcholením nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže byly o víkendu rozluštěny. V miniturnaji vyšší nadstavby zvládli rozhodující zápas Brňané, kteří jasně porazili v domácím prostředí Kolín a zajistili si tak finále, ve kterém za tři týdny změří síly s Prostějovem. V nižší nadstavbové skupině nepřipustil žádné drama Náchod, jež vyzve v klání o konečnou třetí pozici v extralize kolínské Vembloudy.

NADSTAVBA 1-3

Vše se rozhodovalo v posledním zápase. V něm se lidově řečeno „na férovku“ utkalo domácí Brno s Kolínem a vítěz měl právo finálového zážitku. Kdo čekal však drama, hrubě se zmýlil. Hráči Korfbal klubu na svého soka vlétli jak uragán, ujali se vedení 7:0 a to s přehledem udržovali až do konce. Závěrečné skóre určujícího duelu znělo 14:9 pro Jihomoravany. „Na ten jediný zápas jsme se dlouho připravovali. Zaměřili jsme se na obranu, která nám minule nešla, a začalo se dařit i v útoku. Jde to ruku v ruce. Zápas byl samozřejmě emotivnější než jindy, každý chtěl do finále. Vše se však odehrálo v rámci mezí, nějaké pošťuchování proběhlo jen před začátkem,“ povídal brněnský kouč Jan Šedý.

Kolínští tak nezopakovali výhru nad Brnem z minulého miniturnaje a za tři týdny si v domácí hale zahrají jen o bronz. „Na hráče trochu padla psychika a hlavně asi únava. Spousta z nich není úplně v pořádku a v poslední době měli náročný program. Brno mělo víc lidí na střídání a to možná hrálo zásadní roli. Cením si aspoň toho, že jsme to po špatném začátku nezabalili. Škoda, je to o jednom dni, jak kdo zrovna zahraje. Myslím, že finále v našich silách bylo. Boj o bronz určitě není ostuda a doma se o něj porveme,“ slíbil kolínský trenér Milan Čejka.

Prostějov mohl být v klidu. Finále si zajistil už dřív a v Brně nastoupil s oslabenou sestavou, která prohrála 11:16 s domácím týmem a 18:20 podlehla i Kolínu. „Nikoho jsme nešetřili, chyběli nám ze zdravotních a rodinných důvodů hlavně kluci. Nastoupili jsme s několika žáky, ale když měří 150 centimetrů, tak je to pak na doskoku těžké. Brno mě postupem do finále nepřekvapilo, myslím si, že je lepší než Kolín. To, že nás teď porazilo, nic neznamená. Strach nám nenahnalo,“ uvedl prostějovský lodivod Martin Uherka, jenž se postaral v duelu s Brnem o rozruch, když si vysloužil žlutou kartu. „Doslova jsem si pro ni došel. Nebyl jsem spokojený s výroky rozhodčího. Dlouho jsem to držel, ale pak už to nešlo. Po zápase jsem si myslel, že jsem udělal dobře, ale o den později už ne. Měl jsem to přejít,“ popisoval Uherka incident.

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19  16:11

Poločas: 7:4. ŽK: M. Uherka (Pro). Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula 4, Kovář Filip 3 - Havlová Renata 4, Křížková Pavla 3, Šnajdr Petr 3.

Kolín, VKC U19 : Prostějov, SK RG U19  20:18

Poločas: 12:7. Nejlepší střelci: Literová Anna 6, Paďouk Jan 5, Tlučhoř Tomáš 3 - Havlová Renata 5, Lorencová Nikola 3, Šnajdr Petr 3.

Brno, KK U19 : Kolín, VKC U19  14:9

Poločas: 9:3. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 5, Jemelíková Vendula 5, Kovář Filip 2 - Literová Anna 4, Dvořák Filip 2.

Konečná tabulka:

1.           Prostějov, SK RG U19      6             4             0             2             105:92  8

2.           Brno, KK U19                    6             3             0             3             78:79     6

3.           Kolín, VKC U19                 6             2             0             4             81:93     4

NADSTAVBA 4-7

Náchod o účast v boji o třetí pozici mohlo ve Znojmě připravit už jen velké selhání, které se však nekonalo. Vyhrál všechny tři závěrečná klání a s přehledem opanoval tabulku nižší nadstavbové skupiny. „Dorostenci byli ve složité situaci, protože chyběly tři holky, které normálně nastupují. Museli jsme je nahradit žákyněmi, které však bojovaly jak blázni a všichni předvedli úžasný výkon. Nevím, zda se dají holky do boje o bronz do kupy, s Kolínem to bude obtížné. Na druhou stranu jsme rádi, že nehrajeme s Brnem. V minulosti nám totiž už dvakrát sebralo bronz,“ podotkla Náchodská Jaroslava Pavlovičová.

Šenov, KC - ZŠ U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19                              19:10 (7:6)

Modří Sloni YMCA Znojmo U19  - SK Plhov Náchod U19                   14:16 (9:8)

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19                         16:14 (8:7)

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - Šenov, KC - ZŠ U19                         14:9 (7:3)