U17: První letošní výhra

Nejprve se vrátíme ještě o 24 hodin zpět, kdy česká U17 repre odehrála první utkání svého korfbalového kempu v Drachtenu. Nastoupila proti Hamvicu, což jsou bývalí mistři ligy do 15 let. Dle očekávání soupeř podal výtečný výkon. Měli jsme velmi slabý útok se spoustou chyb. Chyběly nám zejména útočné doskoky a úspěšná střelba. I přes naši dobrou obranu se soupeř dokázal prosadit a úspěšně zakončit. „Srdíčko jsme do toho dali, ale chybělo trošku toho štěstíčka.“ komentovala utkání Klára Zábojová. Hlavní trenér se, bohužel, nezmohl na lepší odpověď než „Tak určitě!“

Konečné skóre: 6:27 (po třetinách 2:10, 3:9, 1:8)
Střelci: Tomáš Čihák, Ondra Netolický, Vojta Ošťádal (1 penalta + 1), Miša Hák

V dnešním tréninku jsme se čeští trenéři spolu s Wimem zaměřili na chyby, které v průběhu zápasu zpozorovali. Oba dva tréninky se více méně věnovaly střelbě. Z místa, z pohybu, s obráncem, bez obránce, s dopadem míče na zem i bez dopadu. Zmínka také padla na vyhledávání všech hráčů kolem koše a na udržení si dobré pozice pro doskok. Důraz byl kladen na agresivní hru a neustálé vytváření si vhodné pozice pro střelbu.

Druhé utkání se hrálo proti místním hráčům – Drachten b1/b2, čili opět stejná věková kategorie.
Do zápasu jsme nastoupili velmi sebevědomě. I přes slabší rozjezd se postupem času všichni zlepšovali. Nejprve obrana dominovala nad útokem, ale pod výhrůžkou večerního výběhu do krásné krajiny kolem domácího klubu mláďata hrála s plným nasazením. Na rozdíl od včerejšího utkání jsme hráli mnohem agresivněji. Tím si hráči vytvořili mnohem více šancí k zakončení. S minimálním respektem vůči protihráči si mláďata tvořila bodový náskok a ten si dokázala udržet až do zdárného konce. Skvělé je, že se prosadili skoro všichni hráči, kteří na tomto kempu jsou.

Konečné skóre: 17:12 (po třetinách 3:3, 8:7, 6:2)
Střelci: Vojta Ošťádal, Lucka Šuhajová, Lucka Šrůtová, Miki Martinec, Niki Lorencová (1 volný hod + 1), Kuba Novotný, Verča Kočí, Adam Lorenz, Adam Leznar (2), John Bartoš, Tomáš Čihák (penalta), Kačka Nevludová, Sára Sahatciu (1 volný hod + 1), Ondra Netolický