Brněnští starší žáci vyučili oba finalisty

Základní část už je minulost i v nejvyšší soutěži starších žáků. O složení finále už je delší dobu jasno, přesto se v posledních zápasech děly zajímavé věci. V tabulce poslední Brno totiž porazilo oba dva finalisty – tedy Prostějov a Kutnou Horu. Druhý miniturnaj poznamenala absence Nového Lískovce, a tak si to mezi sebou rozdaly jen České Budějovice a Náchod.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Na závěr si spravili chuť. Brněnští žáci do víkendu vyhráli jen jednou, jenže o víkendu přidali hned dva úspěchy. A to hned proti dvěma nejlepším celkům základní části, které však už hrály bez větší motivace a šetřily síly na finále. Jihomoravané přehráli 11:7 Prostějov a poradili si i 11:8 s Kutnou Horou. Generálka na finále pak vyzněla 13:6 pro tým z Hané. „Je pravda, že jsme se vzpamatovali celkem pozdě. Možná jsme hráli tak dobře, že už moc o nic nešlo. Titul přeji oběma týmům, v každém mám nějaké kamarády. Rozhodne vůle. Za nás je škoda ztracených zápasů s Novým Lískovcem. Kdybychom je zvládli, tak jsme v tabulce jinde. Příští sezona snad bude lepší,“ vyhlíží brněnská opora Sára Sahatciu.

Prostějov, SK RG U16 : Brno, KK U16  7:11

Poločas: 4:4. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 4, Podhorný Jakub 2 - Lorenz Adam 3, Dlapa Marek 2, Kohl Jiří 2, Sahatciu Sára 2, Čarvašová Veronika 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Brno, KK U16  8:11

Poločas: 5:5. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 2 - Hák Michael 2, Kohl Jiří 2, Lorenz Adam 2, Sahatciu Sára 2.

Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 13:6

Poločas: 9:3. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 4, Valenta Josef 3, Krčová Barbora 2 - Literová Anna 3.

UTKÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Na jihu Čech se nepotvrdilo postavení v tabulce a domácí České Budějovice přehrály 9:7 Náchod.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : SK Plhov Náchod U16  9:7

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Petr Dufek. Nejlepší střelci: Kortus Daniel 2, Kortus Rostislav 2, Nevludová Kateřina 2, Součková Lucie 2 - Nováková Klárka 3, Netolický Ondřej 2.

Tabulka

1.           Prostějov, SK RG U16                                    20          17          0             3             230:148               34

2.           Kutná Hora, SK Respo U16                           20          12          1             7             217:191               25

3.           SK Plhov Náchod U16                                   20          8             2             10          176:174               18

4.           České Budějovice, KCC Sokol U16               20          6             3             11          146:179               15

5.           Brno, KK Nový Lískovec U16                        20          6             3             11          132:178               15

6.           Brno, KK U16                                                 20          5             3             12          159:190               13