Předposlední kolo extraligy: Prostějov je mimo hru o medaile, Znojmo musí porazit Brno

Jedno je po nedělním jedenáctém kole nejvyšší korfbalové soutěže jasné. Prostějov si těsnou prohrou 16:17 se Znojmem zavřel dveře k účasti ve finále, naopak jeho soupeř má vše ve svých rukou. Modří Sloni však musejí v posledním kole porazit lídra z Brna a to je při formě Korfbal klubu těžká mise. České Budějovice v neděli padly 17:26 v Brně, ale třetí postup do finále v řadě není nereálný. Pokud v závěrečném duelu porazí Prostějov a Znojmo prohraje, Jihočeši mají lepší vzájemné zápasy a možnost klání o titul je nemine.

Hotovo bylo už po první čtvrtině. Brňané po první části vedli nad Českými Budějovicemi 10:4 a mohli být v klidu. O pohodlnou výhru je nepřipravila ani chvilková ztráta koncentrace. „Ze začátku se nám extrémně dařilo střelecky. Velkou zásluhu na tom měl Martin Skála, který dal za první čtvrtinu šest košů, padlo mu tam skoro vše. V celém duelu dal devět košů, což je opravdu hodně. Často se nám nestává, že dá jeden hráč tolik košů. Utkání bylo ovlivněno několika absencemi - Budějovicím chyběla Martina Klacková a Vlastimil Krejčí, který dostal v sobotu druhou žlutou kartu. Na naší straně chyběla Lenka Faltýnková, Ivan Vávra, a protože už máme finále jisté, tak v základní sestavě nastoupily dvě dorostenky,“ popsal brněnský stratég Jakub Máša.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  26:17

Poločas: 13:7. Rozhodčí: Martin Uherka, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Skála Martin 9, Drábková Dominika 4, Bušík Peter 3, Ziegler Jiří 3, Šedý Jan 3 - Pešák Petr 5, Bláha Jakub 4, Mensová Anežka 3.

Po prvním poločase byli v klidu, nakonec se však strachovali o výsledek. Modří Sloni ze Znojma po první části vedli nad Prostějovem 11:5 a zdálo se, že Prostějov složil zbraně. Jenže Hanáci zabojovali a důležitý duel ještě zdramatizovali. Nakonec jim na Jihomoravany scházel jeden koš. Znojmo střelecky táhla hlavně mužská část týmu, když po pěti koších dali Jiří Podzemský a Ivan Žák, naopak v prostějovském dresu skórovaly hlavně ženy v čele se čtyřkošovou Nikolou Ambrosovou.

Modří Sloni Znojmo : Prostějov, SK RG  17:16

Poločas: 11:5. Rozhodčí: Tomáš Voda, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 5, Žák Ivan 5, Mostbeková Monika 3 - Ambrosová Nikola 4, Havlová Renata 3, Lorencová Kateřina 3, Vyroubal Alexandr 3.

1.           Brno, KK                                            11          10          0             1             236:161               20

2.           Modří Sloni Znojmo                           11          5             0             6             172:193               10

3.           České Budějovice, KCC Sokol          11          4             0             7             195:205               8

4.           Prostějov, SK RG                               11          3             0             8             170:214               6