Rozhodující víkend dorostu: třetím do elitní party je Brno

Základní část dorostenecké extraligy je minulost a startuje se nanovo. V posledních bojích základní části představovala nejdůležitější událost víkendu bitva o třetí místo a tudíž postup do lepší nadstavbové skupiny a možnost zahrát si o titul. Rozhodovalo se mezi Náchodem a Brnem a lépe to dopadlo pro Jihomoravany. Hned v sobotu zvládli obě utkání a hlavně ve vzájemném střetnutí přejeli jasně Náchod a první trojku si tak zasloužili.

MINITURNAJ V BRNĚ

Už sobota rozhodla. Náchod v brněnských Maloměřicích sice nejprve zdolal 13:10 Znojmo, jenže nezvládl klíčový duel s Brnem. Ztrácel už od začátku a nakonec si odnesl debakl 6:17, když hlavně první poločas vyzněl pro brněnské korfbalisty. „Chyběli nám bohužel dva hráči ze základu a bylo to znát. Důvod, proč jsme o tolik prohráli, je tragická střelba. Brno nám ale nějak nesedí, neumíme s ním hrát. Po víkendu nakonec vyšlo najevo, že i kdybychom uspěli, tak na horší vzájemné zápasy stejně postoupí Korfbal klub. V nadstavbě se nejspíš se Šenovem porveme o možnost zahrát si o bronz. Jsme dost vyrovnané týmy, půjde o to, který se v ten den líp zkoncentruje. Myslím však, že můžeme uspět,“ vyhlížela další klání náchodská trenérka Denisa Kolářová.

Jihomoravané si po důležitém triumfu smlsli 20:8 i na Znojmu a v nadstavbě se třikrát utkají s dvojicí suverénů z Prostějova a Kolína. „Na sobotu jsme se dost připravovali. Máme dlouhodobě zraněnou hráčku a nyní se nám podařilo získat náhradu v podobě střídavého startu Katky Nevludové z Českých Budějovic, která se hned z první střely trefila do koše. Po delší době jsme hráli kompletní a bylo to dobré. Na Náchod jsme vlétli a nebylo, co řešit,“ shrnul brněnský stratég Jan Šedý.

Modří Sloni Znojmo U19 : SK Plhov Náchod U19  10:13

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Ságner Miroslav 4, Toufar Jan 3 - Nováková Michaela 3, Štěpánová Pavlína 3, Netolický Ondřej 2, Šmíd Filip 2.

SK Plhov Náchod U19 : Brno, KK U19 6:17

Poločas: 3:14. Rozhodčí: Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Nováková Michaela 2, Štěpánová Pavlína 2 - Drábková Dominika 7, Kovář Filip 3.

Brno, KK U19 : Modří Sloni Znojmo U19  20:8

Poločas: 9:2. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula 6, Drábková Dominika 4 - Ságner Miroslav 2, Toufar Jan 2.

MINITURNAJ V KOLÍNĚ

V Kolíně už v neděli šlo po rozhodující sobotě jen o sbírání zkušeností před nadstavbovými utkáními. Kolín ve třech dohrávkách zvítězil jen v prvním klání 18:12 s Brnem. „Tohle utkání pro nás bylo nejdůležitější, chtěli jsme ho vyhrát a mít klid. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli,“ podotkl kolínský kouč Milan Čejka. „V Kolíně už jsme nastoupili jen v sedmi. Chtěli jsme nabrat nějaké zkušenosti a to se povedlo. Myslím, že pokud budeme kompletní, můžeme Kolínu i Prostějovu v nadstavbě zatápět,“ přemítal Šedý.

Kolín pak překvapivě nestačil po poločasovém obratu 12:15 na Náchod a ztratil i duel o první místo po základní části, když podlehl 16:18 Prostějovu. „V těchto utkáních jsem zkusil dva jiné hráče a to výsledky trochu ovlivnilo. Ale chtěli jsme je zkusit před play-off. S Prostějovem nám už ke konci docházely síly, byly tam i křeče. Nehráli jsme však moc dobře. Po výhře nad Brnem už nám tolik nešlo o výsledek, ani ztráta prvního místa nemrzí. Od příště se jede od nuly a musíme aspoň jednoho soupeře v nadstavbě přehrát. Máme spoustu práce v přípravě a budeme makat,“ slíbil kolínský Čejka.

Kolín, VKC U19 : Brno, KK U19  18:12

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Paďouk Jan 6, Dvořák Filip 5, Literová Anna 3 - Kovář Filip 3, Jemelíková Vendula 2, Kohl Jiří 2, Pospíšil Marek    2.

Kolín, VKC U19 : SK Plhov Náchod U19  12:15

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Tlučhoř Tomáš 5, Hasnédl Kryštof 2, Literová Anna 2 - Hurdálková Gabriela 4, Netolický Ondřej 3, Nováková Klárka 3, Šmíd Filip 3.

Kolín, VKC U19 : Prostějov, SK RG U19  16:18

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Dvořák Filip 4, Šuhajová Lucie 4, Mensová Anežka 3 - Lorencová Kateřina 4, Šnajdr Petr 4.

Tabulka se nyní rozdělila na dvě části. První tři týmy si zahrají o dvě postupová místa do finále, další čtyři si to v miniturnajích rozdají o vstupenku do duelu o bronz. První miniturnaje jsou na programu už příští týden.

Tabulka po základní části:

1.           Prostějov, SK RG U19                      12          10          1             1             219:114               21

2.           Kolín, VKC U19                                12          10          0             2             194:133               20

3.           Brno, KK U19                                   12          7             2             3             169:128               16

4.           SK Plhov Náchod U19                     12          6             0             6             159:179               12

5.           Šenov, KC - ZŠ U19                         12          5             1             6             171:167               11

6.           Modří Sloni Znojmo U19                   12          2             0             10          141:196               4

7.           Brno, KK Nový Lískovec U19            12          0             0             12          85:221                 0