Školní kolo Korfbalového poháru také na ZŠ Vejrostova v Bystrci

Do turnaje 5. ročníku nastoupily 3 ze 4 tříd, 5.C byla odcestována na lyžařském kurzu. Turnaj se odehrál ve dvou kolech, takže každá třída odehrála 4 zápasy. V prvním kole byly zápasy poměrně vyrovnané, skončily rozdílem jednoho nebo dvou košů. Po dvou zápasech byla ve vedení 5.D, která porazila oba své soupeře. Po krátké přestávce se třídy znovu utkaly ve druhém kole. Zlepšila se hlavně jejich obrana, vždyť ve dvou zápasech padl jenom jediný koš. Až v posledním zápase turnaje dominovala vítězná 5.D jasným výsledkem, když porazila 5.B výsledkem 5:1. V zápasech proti 5.A to ale měla o dost těžší, když oba dokázala vyhrát rozdílem jenom jediného koše. Nejlepšími střelci byli Martin Matonoha a Adéla Kratochvílová, oba z 5.D a oba vstřelili shodně 3 koše.

Výsledky miniturnaje 5.ročníku:

5.A – 5.B 2:1, 5.A – 5.D 2:3, 5.B – 5.D 1:3, 5.A – 5.B 0:0, 5.A – 5.D 0:1, 5.B – 5.D 1:5.

1.místo 5.D – 8 bodů

2.místo 5.A – 3 body

3.místo 5.B – 1 bod

V kategorii 4. ročníku nastoupili už všechny 4 třídy. Turnaj čtvrťáků byl velmi pohledný, padalo hodně košů, k vidění byly těsné i jednoznačné zápasy, ale hlavně výborné výkony. Ze začátku kráčela turnajem jednoznačně 4.A, která měla po dvou zápasech 2 výhry a skóre 9:1. V posledním zápase však Áčko zakoplo s Céčkem, když se zasekl jeho střelecký stroj a prohrálo 2:3. Určitě nejlepším zápasem dne bylo utkání mezi 4.B a 4.C. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, z faulů pramenily také penalty a nakonec po 8 koších v 10 minutách se zrodila zasloužená remíza 4:4. Turnaj byl celkově vyrovnaný, když každý tým získal nějaký bod, ale taky každý tým body i ztratil. Nakonec se z celkového vítězství těšili žáci 4.C, i když se skóre 9:7 nebyly nejlepší, ale právě díky výhře nad 4.A turnaj vyhráli. Nejlepsími střelci se stali se 4 koši Petr Vincenz ze 4.A a Jan Jindra ze 4.C.

Výsledky miniturnaje 4.ročníku:

4.A – 4.B 0:4, 4.C – 4.D 2:1, 4.A – 4.D 5:1, 4.C – 4.B 4:4, 4.A – 4.C 2:3, 4.D – 4.B 1:0

1.místo 4.C – 5 bodů

2.místo 4.A – 4 body

3.místo 4.D – 2 body

4.místo 4.B – 1 bod

Výběr žáků 1.stupně ze ZŠ Vejrostové si zahraje obvodní kolo Školního korfbalového poháru 20. února v Žebětíně, kde kromě místní ZŠ Otevřené nastoupí taky proti ostatním školám z Bystrce.