Ve Slezské Ostravě se odehrály první zápasy v roku 2017

První turnaj ve Slezské Ostravě v roku 2017 se odehrál v úterý 7. února na ZŠ Bohumínská. Na programu dne byly 2 kategorie, přípravky a minižáci. Obě kategorie měly různé vítěze a každá škola získala alespoň 1 výhru.

Přípravka U9

Hned první zápas dne v kategorii přípravek přinesl největší drama. Bohumínská a Pěší se od začátku zápasu držely bok po boku a v poločase byl remízový stav 4:4. Na začátku poslední minuty za stavu 6:6 však žáci z Bohumínské zaznamenali dva rozhodující koše a první body zůstaly na domácí škole. Zbylé 2 zápasy této kategorie opanovala ZŠ Chrustova, která svým soupeřům nedala žádnou šanci. I když Bohumínská měla ve svých řadách nejlepší střelkyni Karolínu Konečnou s 8 koši, na střelce dne Františka Česlíka z Chrustové to nestačilo, protože ten zaznamenal úctyhodných 10 košů.

ZŠ Bohumínská – ZŠ Pěší  8:6 (poločas 4:4)

Koše: Konečná 5, Ryška 3 – Gorschelová 3, Mařec 2, Schwan 1

ZŠ Bohumínská – ZŠ Chrustova  3:10 (poločas 1:5)

Koše: Konečná 3 – Česlík 7, Dehner 2, Prchal 1

ZŠ Pěší – ZŠ Chrustova  1:9 (poločas 0:5)

Koše: Olšarová 1 - Česlík 3, Dehner 3, Prchal 3

Minižáci U11

V této kategorii se žádné překvapení nekonalo, domácí ZŠ Bohumínská bez problémů ovládla kategorii minižáků, když obdržela jenom jediný koš. Druhé místo si pak zajistila ZŠ Pěší, která porazila ZŠ Chrustova. Za tu nastoupilo hned několik dětí z mladší kategorie přípravek, které odehrály v ten samý den 2 vítězné zápasy. Na starší a vyspělejší soupeře z ostatních škol však mezi minižáky nestačily. Nejlepšími střelci mezi minižáky byli 4 kluci, kteří všichni shodně dokázali vstřelit 4 koše.

ZŠ Bohumínská – ZŠ Pěší  7:1 (poločas 4:0)

Koše: Šupík 2, Vepřek 2, Mirochová 1, Zoubek 1, Michálková 1 – Horváth 1

ZŠ Pěší – ZŠ Chrustova  12:3 (poločas 8:1)

Koše: Klimo 3, Vons 2, Schwanová 2, Bezručová 2, Horváth 1, Galičáková 1, Navrátil 1 – Říhová 2, Prchal 1

ZŠ Bohumínská – ZŠ Chrustova 13:0 (poločas 6:0)

Koše: Zoubek 3, Šupík 2, Stříbrný 2, Vepřek 2, Mamulová 2, Mirochová, Terelmesová 1