Na ZŠ Labské si v školních turnajích zahrálo 10 týmů

Ve středu 8. února se konalo školní kolo Korfbalového poháru na základní škole na Labské ulici v Brně-Starém Lískovci. Žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd si zahráli o titul mistra školy.

Na úvod se představily děti z pátého ročníku, dvě třídy vytvořily 4 družstva. Ze začátku byly výsledky jasné v prospěch prvních týmů obou tříd. Až ve čtvrtém zápase se povedlo druhému týmu Áčka uhrát s jedničkou Béčka cennou remízu. Překvapivě nejvíc košů padlo v zápase mezi dvojkami obou tříd, které hrály o 3. místo, remíza 3:3 stačila dvojce 5.A na bronzovou pozici. Naopak v posledním zápase mezi jedničkami padlo košů nejméně. V tomto finálovém zápase nakonec jednička Áčka vyhrála 2:0 bez ztráty bodu opanovala nejstarší kategorii.

Výsledky:

5.A1 – 5.A2 3:1, 5.B1 – 5.B2 4:0, 5.A1 – 5.B2 4:0, 5.B1 – 5.A2 1:1, 5.A2 – 5.B2 3:3, 5.A1 – 5.B1 2:0.

Pořadí miniturnaje 5.ročníku:

1. 5.A 1.tým – 6 bodů
  2. 5.B 1.tým – 3 body
  3. 5.A 2.tým – 2 body
  4. 5.B 2.tým – 1 bod

Jako druzí přišli na řadu čtvrťáci. Každá ze tří tříd postavila své družstvo. V této kategorii padalo málo košů, protože byla vidět práce s dětmi, které výborně bránili. Dvě výhry zaznamenala 4.B, kterou vedla paní učitelka Nováková, která na ZŠ Labská vede korfbalový kroužek. Obě výhry však byly jen o jediný koš. Zápas o 2.místo rozhodlo pro sebe Áčko, za které hrálo taky několik mladých korfbalistů.

Výsledky: 4.A – 4.B 1:2, 4.A – 4.C 2:0, 4.B – 4.C 1:0.

Pořadí miniturnaje 4.ročníku: 1.místo 4.B, 2.místo 4.A, 3.místo 4.C.

Poslední hodinu se představila nejmladší kategorie třetích tříd. Znovu každá třída nasadila do turnaje 1 družstvo. V prvních dvou zápasech se nedařilo Áčku, které prohrálo oba své zápasy. Proto se ve třetím zápase mezi Béčkem a Céčkom rozhodovalo o vítězi turnaje. A šlo o velmi pohledný zápas, obě třídy se střídaly ve vedení a až po sedmi koších se nakonec ze školního titulu radovala 3.B.

Výsledky: 3.A – 3.B 0:2, 3.A – 3.C 0:1, 3.B – 3.C 4:3.

Pořadí miniturnaje 3.ročníku: 1.místo 3.B, 2.místo 3.C, 3.místo 3.A.

Výběr žáků prvního stupně se 24. února představí na ZŠ Arménské v obvodním kole Školního korfbalového poháru. Konkurenty jim budou školy z městských částí Bohunice a Starý Lískov