Školní kolo korfbalového poháru na ZŠ náměstí Míru v Brně

V úterý 24.ledna se na Základní škole náměstí Míru uskutečnily korfbalové turnaje, kterých se účastnili žáci od 2. až po 5. ročník. Hrálo se ve dvou kategoriích, druháci s třeťáky a čtvrťáci s páťáky.

Na úvod se představila mladší kategorie, která se odehrála variantou monokorfbalu 4 na 4. Nastoupily do ní 4 družstva, jedno z druhých tříd a 3 z třetích tříd. Obrovským překvapením byl tým Barevných z 2.A, který dokázal vyhrát všechny zápasy proti starším soupeřům. Každé družstvo z třetího ročníku porazil rozdílem 3 košů. O druhém místě rozhodlo celkové skóre, protože vzájemný zápas mezi Zeleným (3.B) a Modrým (3.A) týmem skončil remízou 2:2. Čtvrté místo obsadilo družstvo Červených z 3.B.

Výsledky: Barevní – Zelení 6:3, Červení – Modří 0:1, Barevní – Červení 4:1, Zelení – Modří 2:2, Zelení – Červení 2:0, Barevní – Modří 3:0.

Pořadí: 1.místo Barevní 2.A, 2.místo Zelení 3.B, 3.místo Modří 3.A, 4.místo Červení 3.B

Jako druhá kategorie přišly na řadu čtvrté a páté třídy. Ty hráli zápasy variantou 6 proti 6 s rozdělením na 2 poloviny. Do této kategorie se přihlásilo 5 týmů, 2 ze 4.A a 3 z 5.A, hrálo se systémem každý s každým. Nejlepší mušku předvedli páťáci z týmu Barevných. Vyhráli všechny své zápasy s impozantním skóre 18:1. Na druhé místo se dokázali probojovat čtvrťáci z Modrého týmu, protože porazili i 2 družstva z pátého ročníku. Těsný boj o 3.místo svedla 2 družstva páťáků, po zápase se radovali hráči Červeného týmu. Páté místo zůstalo na druhý tým ze 4.A.

Výsledky: Modří – Zelení 5:0, Barevní – Žlutí 3:1, Modří – Červení 5:2, Zelení – Barevní 0:6, Modří – Žlutí 3:2, Zelení – Červení 1:5, Barevní – Červení 3:0, Zelení – Žlutí 1:2, Modří – Barevní 0:6, Žlutí – Červení 0:2.

Pořadí: 1.místo Barevní 5.A, 2.místo Modří 4.A, 3.místo Červení 5.A, 4.místo Žlutí 5.A, 5.místo Zelení 4.A.

Fotky z turnaje najdete zde.