Dorost Prostějova váhal jen jeden poločas a převzal vedení v tabulce

Kdyby v těchto zápasech selhal, šlo by o velké zklamání. Korfbalový dorost Prostějova však na své palubovce žádné překvapení nepřipustil. V neděli mladí Hanáci zvítězili v domácím prostředí 22:9 nad Šenovem a zvládli i vloženou dohrávku druhého kola s Náchodem, který přehráli 25:15. Nejhůř v šestém hracím kole dorostenecké extraligy dopadlo Znojmo, které padlo 9:13 s Šenovem a 14:25 s Náchodem.

Prostějov se po dvou povinných výhrách vyhoupl do čela tabulky, v neděli měl větší práci ve svém druhém duelu, když první půli nad Náchodem vyhrál jen o koš. „V útoku jsme nebyli tolik důrazní a bylo to znát. V poločase jsme si však některé věci vyříkali a druhá už byla lepší. Samozřejmě se opět projevila naše zkušenost, kdy máme pět hráčů, kteří v dorostu končí. Nastupují v extralize a takových korfbalistů je v dorostenecké lize velmi málo. Příští rok pro nás bude naopak mnohem obtížnější, to budeme hrát spíš s žáky,“ popsal prostějovský kouč Martin Uherka.

Souboj jeho svěřenců s Šenovem se jeho svěřencům povedl mnohem lépe. „Možná se nás Šenovští trochu zalekli. Zatápěli jsme jim v obraně, s čímž si nevěděli moc rady. Letos chceme prodat to, na co máme. Určitě chceme do finále, jenže zas tak jednoduché to nebude. Kolín a Brno jsou obtížní soupeři,“ vyhlížel Uherka. „Prostějov má nejlépe poskládaný tým soutěže,“ podotkl šenovský trenér Roman Musialek.

Jeho výběr ukořistil body alespoň se Znojmem, které na Hanou přijelo jen v sedmi. „Těžko říct, jak by to jinak vypadalo. I když hrát proti sedmi není obvyklé a naše čtveřice toho moc nedokázala využít. S výkony děcek jsem však spokojený, i když je pořád co zlepšovat. Cílíme na medaili a myslím, že na to rovnat se s nejlepšími, máme,“ vyhlásil Musialek, jehož svěřenci jsou s pěti výhrami z osmi utkání zatím třetí.

Modří Sloni Znojmo U19 : Šenov, KC - ZŠ U19 9:13

Poločas: 6:8. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Hrbáčková Kateřina 3, Ságner Miroslav 3 - Holubčíková Kristýna 4, Macek Lukáš 3, Holubčík Jakub    2.

Prostějov, SK RG U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  22:9

Poločas:10:5. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Šnajdr Petr 7, Havlová Renata 4, Jenešová Adéla 4 - Holubčík Jakub 6, Vernarská Vendula 1, Škrobová Tereza 1, Šmíd Daniel 1.

SK Plhov Náchod U19 : Modří Sloni Znojmo U19  25:14

Poločas: 10:7. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Štěpánová Pavlína 7, Šmíd Filip 6, Hurdálková Gabriela 5 - Ságner Miroslav 6, Hrbáčková Kateřina 3, Kourková Erika 2.

SK Plhov Náchod U19 : Prostějov, SK RG U19  15:25 (dohrávka 2. kola)

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Hurdálková Gabriela 4, Novotný Jakub 3, Šmíd Filip 3 - Šnajdr Petr 8, Havlová Renata 6, Lorencová Kateřina 3.

Tabulka:

1.           Prostějov, SK RG U19                      9             7             1             1             169:81  15

2.           Brno, KK U19                                    9             5             2             2             120:96  12

3.           Šenov, KC - ZŠ U19                         8             5             1             2             120:95  11

4.           Kolín, VKC U19                                4             4             0             0             53:39     8

5.           SK Plhov Náchod U19                     6             2             0             4             91:106  4

6.           Modří Sloni Znojmo U19                  8             1             0             7             89:122  2

7.           Brno, KK Nový Lískovec U19          8             0             0             8             71:174  0