Den druhý juniorské reprezentace v Rotterdamu

Na druhém tréninku, který se opět konal v dordrechtské sportovní hale korfbalového klubu DeetosSnel, ukázal Wim Bakker českým hráčům, jak hrát moderní a dynamický korfbal. Po tréninku následoval oběd a krátký odpočinek před večerním přátelským zápasem proti portugalskému mistrovskému družstvu posledních sezón a proti čtyřnásobnému držiteli bronzových medailí z Poháru mistrů evropských zemí. Soupeřem českého výběru byl velmi zkušený tým Benfica Lisabon, kerý má ve svém středu mnoho portugalských reprezentačních opor.

První poločas dokázali naši mladí reprezentanti držet s portugalským mistrem krok, když byl průběžný výsledek 5:10. V druhém poločase se však naplno projevily zkušenosti a herní vyzrálost soupeře. Konečný výsledek byl pro český výběr až příliš krutý (11:27). Zápas však odkryl mnohé nedostatky, na kterých musí reprezentační výběr ještě pracovat. Zítra čeká juniorský tým první den hlavního turnaje, kde sehraje hned čtyři utkání v základní skupině, a to proti Číně a proti třem juniorským nizozemským oblastním výběrům - Zuid, Noord West a Oost.