První turnaj školního poháru na ZŠ Bosonožská

V úterý 20.12. se konal první turnaj Školního poháru brněnských základních škol v tomto školním roce. Na programu bylo školní kolo dvou kategorií na ZŠ Bosonožská v městské části Starý Lískovec.

Nejdříve se odehrála kategorie přípravek, do které nastoupilo 5 tříd ze 2. a 3. ročníku. Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže jen v této kategorii se odehrálo 10 zápasů. Nejlepším týmem bylo družstvo 3.A, které vyhrálo všechny své zápasy a v rozhodujícím zápase porazilo i 3.B. Svou kůži nedali levně ani druháci, když 2.A porazila starší děti ze 3.D. Nejlepší střelkyní byla Nicol Piterková se 3 koši a nejlepším střelcem se stal Adam Bubla, který zaznamenal 8 košů, oba z 3.A.

Pořadí týmů:

1. 3.A 8 bodů, skóre 22:3
  2. 3.B 6 bodů, 11:4
  3. 2.A 4 body, 5:7
  4. 3.D 2 body, 5:13
  5. 2.B 0 bodů, 1:17

V kategorii minižáků se pak představila 4 družstva. Nejslabším týmem byly děti ze 4.D, které obsadily 4.příčku. Další družstva si to rozdala ve velmi vyrovnaných zápasech. Překvapením turnaje byla 4.A, která trápila oba páťácké týmy. Ty nejdřív ve vzájemném zápase uhrály nerozhodný výsledek 3:3. Poté 4.A v těsném zápase porazila 5.A 2:1. V posledním zápase se tak rozhodovalo o vítězi turnaje. Do vedení se nejdřív dostali čtvrťáci, ale děti z 5.A otočily skóre na svou stranu. V poslední minutě zápasu však 4.A vyrovnala na konečný stav 4:4 a tato remíza jí stačila na celkovou výhru v turnaji. Děti z 4.A ukázaly, že při pravidelné korfbalové přípravě v hodinách tělocviku, mohou porazit i starší soupeře. Nejlepší střelkyní se stala Pavlína Valentová ze 4.A se 3 koši, mezi chlapci exceloval Jan Urban z 5.D, který vstřelil 7 košů.

Pořadí týmů:

1. 4.A 5 bodů, skóre 18:7
  2. 5.D 4 body, 18:7
  3. 5.A 3 body, 14:5
  4. 4.D 0 bodů, 2:33

S organizací turnaje a pískáním zápasů pomáhala hráčka KK Brno a členka reprezentace do 17 i do 19 let, Sára Sahatciu, která je žákyní této základní školy.

Fotky z turnaje najdete zde.

Výběr dětí ze ZŠ Bosonožské se v únoru představí v obvodním kole Školního poháru na ZŠ Arménské, kde kromě domácích nastoupí také proti ZŠ Labské a ZŠ Elišky Přemyslovny.