Kolín se letos poprvé sklonil. Zaskočil ho debutující Prostějov

Neporazitelnost trvala sedm duelů. Úřadující prvoligový mistr z Kolína v osmém letošním utkání poprvé poznal, jak chutná porážka. O skalp favorita se postaralo domácí prostějovské béčko, které Vembloudy přestřílelo 18:14. Hanáci uspěli i ve druhém vystoupení před svými diváky, když 17:15 porazili rezervu Českých Budějovic. Jihočeši pak v utkání hostujících celků padli 14:16 s Kolínem.

V neděli se stihl odehrát ještě dvojzápas dvou brněnských celků. V městském derby byla dvakrát úspěšnější rezerva Korfbal klubu, která nad Novým Lískovcem zvítězila 17:13 a 20:11.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Domácí se ve druhé nejvyšší soutěži představili letos poprvé a hned oslavili dvě výhry. Obě se však nerodily lehce. V prvním jejich zápase vedli ještě v poločase České Budějovice o tři koše, prostějovští hráči však nezmatkovali a dovedli utkání ke dvěma bodům. „Začali jsme se slabší sestavou a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Postupně jsme si řekli, co chceme hrát, a naplnili to. Chci pochválit Dominika Horáka, který nastoupil za dospělé poprvé a hned si dal i koš,“ pravila prostějovská Kateřina Drábková.

Její tým se ve druhém klání vytáhl na dosud suverénní Kolín a ukázal mu, že Středočeši nejsou bezmezní vládci. „Moc se nám herně nedařilo. Dělali jsme spoustu chyb. Prohra nás na druhou stranu může trochu probrat a můžeme se z ní ponaučit do dalších zápasů,“ uvědomovala si kolínská Denisa Čejková. „Tři čtvrtiny duelu jsme hráli ve slabší sestavě, která nemá extraligové zkušenosti, a předváděli jsme uvolněný korfbal. Poté jsme vystřídali tři kluky a paradoxně se náš náskok ztenčil. Je předčasné říkat, že když jsme porazili Kolín, tak jsme favorité na první místo, ale jsme divoký tým plný energie a snad nám to půjde i dál,“ doufala Drábková.

Velmi vyrovnané střetnutí odehrály i dva hostující celky. Po vyrovnané první půli však bral nakonec všechny body na úkor rezervy Českých Budějovic Kolín. „V obou zápasech jsme nehráli ideálně, i když s Budějovicema to bylo asi o něco lepší. Předvedli jsme míň hloupých chyb,“ podotkla Čejková, jejíž tým stále suverénně zůstává na první pozici tabulky. Ta je však z důvodu odložení velké části utkání značně nepřehledná.

České Budějovice, KCC Sokol B : Prostějov, SK RG B  15:17

Poločas: 10:7. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Petr Báder. Nejlepší střelci: Čierný Ondřej 5, Jiřička Martin 3, Mensová Anežka 3 - Vyroubal Alexandr 4, Havlová Renata 3, Lužný Martin 2, Tichý Jan 2, Zelinková Kateřina 2, Štefák Daniel 2.

České Budějovice, KCC Sokol B : Kolín, VKC  14:16

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Petr Báder, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Čierný Ondřej 5, Mensová Anežka 3, Mensová Miloslava 2 - Milichovský Zdeněk 5, Kozák Michal 3, Kukurová Vítová Monika 3, Martínek Tomáš 3.

Kolín, VKC : Prostějov, SK RG B  14:18

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Petr Báder. Nejlepší střelci: Milichovský Zdeněk 3, Hasnédl Marek 2, Kozák Michal 2, Martínek Tomáš 2, Motáková Kateřina 2, Novotný Jakub 2 - Havlová Renata 6, Lužný Martin 3, Zelinková Kateřina 2, Štefák Daniel 2.

DVOJZÁPAS V BRNĚ

Brněnské derby nabídlo dva stejné poločasové výsledky se stejným koncem. Pokaždé se poměrně přesvědčivě radoval historicky tradičnější Korfbal klub. První duel byl přece jen o něco vyrovnanější. „První čtvrtina skončila 6:6, pak jsme si udělali náskok a ten už udrželi. Ve druhém zápase jsme vedli hned od začátku. Mám radost i z toho, že za nás vůbec poprvé nastoupili tři noví hráči. Jedná se o tatínky místního potěru. Trénují s námi od září a zapadli dobře. Je nás zase víc a třeba dorostenci uvidí, že aby si zahráli, musejí chodit na tréninky,“ povídala s nadsázkou brněnská Barbora Dvořáková.

Brno, KK B : Brno, KK Nový Lískovec 17:13

Poločas: 12:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Bušíková Zuzana 4, Fridrich Ondřej 4, Dvořáková Adéla 2, Dvořáková Barbora 2, Hejčová Karolína 2 - Pernica Jakub 3, Pohanka Josef 3, Cupáková Markéta 2, Drábek Miroslav 2.

Brno, KK Nový Lískovec : Brno, KK B  11:20

Poločas: 6:12. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Drábek Jaroslav 4, Drábek Miroslav 3 - Fridrich Ondřej 4, Bušíková Zuzana 3.

1.           Kolín, VKC                                         8             7             0             1             149:108               14

2.           Brno, KK B                                         4             3             0             1             62:53                    6

3.           České Budějovice, KCC Sokol B       4             2             0             2             74:53                    4

4.           Prostějov, SK RG B                           2             2             0             0             35:29                    4

5.           Tábor, KC SPŠS                                2             1             0             1             37:25                    2

6.           Šenov, KC - ZŠ                                  4             1             0             3             48:62                    2

7.           SK Plhov Náchod                              2             0             0             2             26:42                    0

8.           Brno, KK Nový Lískovec                    6             0             0             6             71:130                  0