Prostějovští žáci dvakrát vyhráli a představili posilu z basketbalu

O víkendu se měli odehrát dva miniturnaje nejvyšší žákovské soutěže, v Náchodě se však kvůli epidemii chřipky domácích nehrálo. V brněnském miniturnaji se pak nejvíc dařilo Prostějovu, který ovládl oba své zápasy. Pořadatelský Nový Lískovec porazil 16:12 a České Budějovice 12:3. Domácí si pak připsali první letošní výhru s oslabenými Jihočechy, které rozmetli 16:6.

Miniturnaj poznamenal fakt, že České Budějovice dorazily do Brna jen se šesti hráči. „Takové zápasy pak hráčům moc nedají. Sice měli radost z první výhry, ale zas tolik si ji nevychutnali. I přes oslabení soupeře jsme mohli hrát líp,“ poznamenal kouč Nového Lískovce Jakub Pernica. „Duely proti šesti jsou naprd,“ utrousil prostějovský trenér Martin Šnévajs.

Největší vzrušení tak přineslo utkání mezi Novým Lískovcem a Prostějovem. V něm po poločase domácí ztráceli jen jeden koš, ve druhé části však Prostějov drama nepřipustil a vedení si pohlídal. „Myslím si, že na Hanáky máme. Nedařilo se nám však střelecky a pořád nám chybí Aleš Tolar. Snad to příště bude lepší. Pochválil bych však Nelu Kubů, která zahrála výborně,“ vyzdvihl Pernica.

Na druhé straně vládla větší spokojenost. „S Novým Lískovcem jsme předvedli slušný výkon. Pořád však bylo ve hře dost chyb. Hráči měli třeba zakázané dostávat koše z dvoutaktu a stalo se nám to asi devětkrát,“ hledal Šnévajs nedostatky.

Na druhou stranu měl však radost z nové akvizice Barbory Burešové. „Hrála úplně první korfbalový zápas a dala hned dva koše. Jde o dceru kolegy z práce, která hrála basketbal. Přišla se podívat na jeden trénink, je pohybově nadaná a z basketu má dobré návyky. Proto jsem ji vzal hned s sebou na zápas. Máme v týmu dvě věkem ještě mladší žačky, tak snad jednu nahradí. Doufám, že u korfbalu vydrží. Umí nahrávat a bránit, ostatní se naučí,“ tvrdil Šnévajs.

Brno, KK Nový Lískovec U16 : Prostějov, SK RG U16 - 12:16

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Markéta Cupáková. Nejlepší střelci: Kubů Nela 6, Leznar Adam 3, Facek Adam 2 - Ošťádal Vojtěch 7, Lorencová Nikola  4, Burešová Barbora 2.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Prostějov, SK RG U16 - 3:12

Poločas: 1:8. Rozhodčí: Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Botková Aneta 1, Kortus Daniel 1, Nevludová Kateřina 1 - Lorencová Nikola 3, Valenta Josef 3, Krčová Barbora 2, Ošťádal Vojtěch 2.

Brno, KK Nový Lískovec U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16 - 16:6

Poločas: 9:5. Rozhodčí: Markéta Cupáková. Nejlepší střelci: Kubů Nela 8, Leznar Adam 4 - Botková Aneta 2.

1.           Prostějov, SK RG U16                                    4             3             0             1             53:34     6

2.           Kutná Hora, SK AFK Respo U16                   2             2             0             0             29:25     4

3.           Brno, KK Nový Lískovec U16                         4             1             0             3             46:50     2

4.           SK Plhov Náchod U16                                    0             0             0             0             0:0         0

5.           Brno, KK U16                                                  0             0             0             0             0:0         0

6.           České Budějovice, KCC Sokol U16                2             0             0             2             9:28       0