Druhé kolo dorostenecké extraligy: Šenov zopakoval drama s Brnem

V dorostenecké extralize už není stoprocentní tým. Ve druhém kole totiž poprvé ztratilo Brno, které v dramatické bitvě remizovalo v Havířově s domácím Šenovem 10:10. Oba favorizované celky si pak s přehledem poradily s mladým týmem obhájců titulu ze Znojma. Šenov zvítězil nad Modrými Slony 18:8 a Korfbal klub 12:6.

V minulém kole přinesl duel mezi Brnem a Šenovem napínavou podívanou, ve které byli o jeden koš šťastnější Jihomoravané. V dramatičnosti ho však druhé klání ještě předčilo. Minutu před koncem zápasu byl stav vyrovnaný 9:9, jenže pak opět promluvila hrdinka minulého měření sil – brněnská Vendula Jemelíková a chvíli před koncem poslala svůj tým do vedení.

Schylovalo se k podobnému výsledku jako minule, jenže domácí se nevzdali a po chybě jednoho z brněnských korfbalistů donáškou srovnali. Brno pak mělo asi osmnáct vteřin na odplatu, jedna z hráček se však dopustila kroků. „Poslední akci jsme nesehráli špatně. Kroky se občas stanou. Problém spíš vidím v tom, že jsme dostali vyrovnávací koš. Chyboval jeden z našich nejzkušenějších hráčů a to by se nemělo stávat,“ povídal brněnský kouč na havířovském miniturnaji Martin Skála.

Domácí Šenov si tak po jasné výhře nad Znojmem připsal cennou remízu s favoritem soutěže. „Opět jsme ukázali velkou psychickou sílu, i když se nám herně až tolik nedařilo. Do příště ale musíme zlepšit spoustu věcí a zpřesnit střelbu,“ uvedla šenovská korfbalistka Kristýna Holubčíková.

Znojmo to mělo v Havířově těžké. Má mladý tým a navíc dorazilo jen se třemi hráčkami do pole. „Máme málo lidí, mladým se nechce, nikoho přemlouvat do korfbalu nebudeme,“ utrousila trenérka Modrých Slonů Lenka Toufarová. „V sedmi je to vždy těžší, ale dá se s tím poprat. Musíme se hodně zlepšit, když však budeme makat, myslím, že se můžeme s některými týmy rovnat,“ věřil znojemský kapitán Jan Toufar.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Modří Sloni Znojmo U19 - 18:8

Poločas: 11:3. Rozhodčí: Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 5, Macek Lukáš 4, Holubčík Jakub  3 - Toufar Jan 5, Hrbáčková Kateřina 2, Vejtasová Ivana 1.

Modří Sloni Znojmo U19 : Brno, KK U19 - 6:12

Poločas: 4:8. Rozhodčí: Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Toufar Jan 3, Hrbáčková Kateřina 1, Ságner Miroslav 1, Vejtasová Ivana  1 - Jemelíková Vendula 6, Sahatciu Sára 4, Kohl Jiří    1, Kovář Filip 1.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Brno, KK U19 - 10:10

Poločas: 5:3. Rozhodčí: Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Holubčík Jakub  4, Macek Lukáš 3, Holubčíková Kristýna 2 - Kovář Filip 3, Dlapa Marek 2, Drábková Dominika 2.

Další zápasy se měly odehrát v neděli v Náchodě, ten však z důvodu chřipkové epidemie klání zrušil.

1. Brno, KK U19                               4             3             1             0             47:36     7

2. Šenov, KC - ZŠ U19                     4             2             1             1             63:40     5

3. Kolín, VKC U19                            2             2             0             0             26:15     4

4. Prostějov, SK RG U19                  2             1             0             1             19:18     2

5. SK Plhov Náchod U19                  0             0             0             0             0:0         0

6. Brno, KK Nový Lískovec U19        2             0             0             2             19:37     0

7. Modří Sloni Znojmo U19                4             0             0             4             29:57     0