Češi získali bronz z MS U23 2016

V poslední den šampionátu zbývalo odehrát tři zápasy, ve kterých se rozhodovalo o konečném

umístění nejlepších šesti týmů. K prvnímu zápasu o 5. místo nastoupili ve 14 hodin týmy Číny a

Maďarska. Začátek zápasu byl vyrovnaný, avšak ve druhé desetiminutovce si Čína vytvořila náskok,

který udržela až do konce a porazila tak Maďarsko 17:15. Do boje o bronzové medaile nastoupil

v 16 hodin český tým proti soupeři z Německa. Začátek zápasu byl hodně opatrný a tak po deseti

minutách vedlo Německo těsným rozdílem 2:1. Do šaten pak o poločasu odcházely týmy za

nerozhodného výsledku 5:5. Ve druhém poločasu mělo nejdříve Německo mírnou převahu a vytvořilo

si až tříbodový náskok. Ale touha českého týmu po vítězství byla silná. Podporováni fantastickým

publikem stáhli Češi německý náskok a košem 10 vteřin před koncem základní hrací doby zajistil

nejúspěšnější střelec českého týmu Saša Vyroubal vítězství 14:13 a tím i zisk bronzových medailí.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání byl Holanďan Henry Van Meerten, pro kterého to byl poslední

zápas jeho kariéry mezinárodního rozhodčího. Vrcholem finálového dne bylo utkání dvou nejlepších

týmů šampionátu Holandska a Taiwanu. K vidění byl zápas světové úrovně se spoustou nádherných

korfbalových okamžiků, ale překvapení se nekonalo. Holanďané porazili Taiwan 24:16 a získali tak

zlaté medaile a titul mistrů světa v končící kategorii do 23 let.