Extraligový víkend: mladá reprezentace čtyřikrát prohrála, Prostějov si zahraje o medaile

Po uplynulém víkendu, kdy odehrála čtyři utkání reprezentace do třiadvaceti let, se definitivně rozhodlo o složení letošního play off korfbalové extraligy. Prostějov totiž mladý výběr těsně porazil a zajistil si historický postup mezi čtyři nejlepší české celky. Spolu s ním se při finálovém dni představí České Budějovice, Znojmo a Brno.

Reprezentace do třiadvaceti let uzavřela své premiérové účinkování v nejvyšší české soutěži čtyřmi prohrami a nenavázala tak na dva jediné úspěchy s posledním Kolínem. V sobotu nejprve podlehla 15:16 Prostějovu a poté i 23:28 Brnu. V neděli nestačila 6:14 na České Budějovice a 15:21 na Znojmo. „Pro některé hráče šlo o náročnou zkoušku. Čtyři zápasy ve dvou dnech je pěkný zápřah. Střídali jsme světlé okamžiky s těmi horšími. Povedl se nám asi nejvíc první poločas proti Prostějovu a moc se mi líbila druhá půlka s Brnem, kterou jsme dokonce vyhráli. Důležité je, že jsme opět prostřídali dost hráčů a znovu se vykrystalizovala sestava pro domácí mistrovství světa,“ líčil kouč českých mládežníků Ivo Kracík

Mladí reprezentanti předvedli ve druhém poločase proti Brnu výkon, kterým by se na červencovém olomouckém šampionátu nemuseli ztratit. Nad úřadujícím mistrem v něm zvítězili o pět bodů. „Ze začátku jsme hráli optimálně, měli jsme navíc vysoké procento v zakončení. Padla nám tam snad každá druhá střela. Ve druhé půli jsem chtěl pošetřit Elišku Jonákovou a nasadil jsem dvě mladé holky. To ovlivnilo druhý poločas. Třiadvacítka byla ve druhé části také důraznější. Jde vidět, že je spolu reprezentační výběr už delší dobu. Extraliga mu posloužila jako výborná příprava. Z mistrovství světa odstoupila Belgie, proto může být základní skupina lehčí a tým má na to proklouznout třeba mezi nejlepší čtyřku,“ pravil brněnský kouč Jakub Máša.

U23 : Prostějov, SK RG - 15:16 (8:6)

Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 4, Kolářová Denisa 3, Čejková Denisa 3 - Havlová Renata 5, Vyroubal Alexandr 4, Galíček Petr 2, Šnajdr Petr 2.

U23 : Brno, KK - 23:28 (9:19)

Rozhodčí: Pavel Minarčík, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 9, Kolářová Denisa 6, Nguyen Patrik 3 - Šedý Jan 6, Jonáková Eliška 5, Jonáková Štěpánka 5.

U23 : České Budějovice, KCC Sokol - 6:14 (6:9)

Rozhodčí: Zdeněk Snášel, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 2, Vyroubal Alexandr 2 - Krejčí Vlastimil 4, Bláha Jakub 3.

U23 : Znojmo Modří Sloni - 15:21 (6:13)

Rozhodčí: Martin Uherka, Zdeněk Snášel. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 6, Havlová Renata 4, Vyroubal Alexandr 4 - Malačka Petr 7, Žák Ivan 4.

Tabulka:

1.           Brno, KK                                            9             7             1             1             242:160               15

2.           Znojmo Modří Sloni                            10          7             0             3             220:185               14

3.           České Budějovice, KCC Sokol          9             6             1             2             189:157               13

4.           Prostějov, SK RG                              8             4             0             4             155:173               8

5.           U23                                                    10          2             0             8             172:195               4

6.           Kolín, VKC                                         8             0             0             8             104:212               0