Kolínská rezerva si pojistila domácí finále

Extraligové áčko se bez jediné výhry zmítá na posledním místě tabulky, v béčku je situace diametrálně odlišná. Rezervní tým Kolína si po sobotním domácím miniturnaji sedmého kola druhé nejvyšší soutěže zajistil účast ve finále soutěže na domácí palubovce. Vembloudi porazili 18:7 béčko Prostějova, 26:20 druhý tým Českých Budějovic a v tabulce už je nikdo nemůže předstihnout. Ve zbývajícím víkendovém zápase přehrály České Budějovice 18:11 oslabený Prostějov.

Kolín na dva domácí závěrečné duely posílil Matěj Kubíček, který před sezonou ukončil kariéru. „Byli jsme takhle domluvení, že nám Matěj pomůže. Zvládli jsme předsezonní úkol a se základní částí jsme moc spokojení. Ještě zbývá poslední krok – vyhrát domácí finále. Soupeře pro něj si nevybíráme, vždy hrozně záleží, v jakém složení soupeř nastoupí,“ povídá kouč kolínského béčka Zdeněk Milichovský, kterému už těžko někdo sebere korunu pro nejlepšího střelce první ligy. „Primát mě těší. Hlavní ale je, že se dařilo celému týmu,“ dodává autor 76 zásahů, který v minulosti slavil i vítězství mezi extraligovými kanonýry.

Českobudějovické béčko sice v Kolíně porazilo prostějovskou rezervu, s bojem o druhé místo to však bude mít těžké. Na pozici soupeře Kolína ve finále si spíš brousí zuby trio Prostějov, Brno a Znojmo. „I když bych si to moc přál, na finále asi nedosáhneme. Reálně to vidím na boj o třetí místo. V Kolíně jsme sehráli super zápasy, škoda jen, že Prostějov hrál pouze v šesti lidech. To je pak složité. I s domácími jsme sehráli dobrý zápas. Bohužel nám moc nevyšla první půlka. Ve druhé jsme náskok soka stahovali a konečnou prohru 20:26 beru jako výborný výsledek,“ popisuje kouč rezervního týmu českých Budějovic Ondřej Čierný.

Kolín, VKC B : Prostějov, SK RG B - 18:7 (7:3)

Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Sládek Tomáš 4, Šimek Jan 4, Kubíček Matěj 3 - Galíček Petr 3, Marek Tomáš 2, Vyroubal Alexandr 2

Kolín, VKC B : České Budějovice, KCC Sokol B - 26:20 (16:7)

Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kubíček Matěj 8, Milichovský Zdeněk 5, Paďouková Tereza      4, Sládek Tomáš 4 - Čierný Ondřej 6, Mensová Anežka 5