Šampion z Brna vyzrál na České Budějovice. Znojmo vyhrálo, ale zranila se mu opora

Osmé kolo korfbalové extraligy přineslo napínavé souboje mezi čtyřkou nejlepších týmů, které míří do play off. Znojmo nejdřív přehrálo 17:15 Prostějova a oplatilo mu tak těsnou porážku z prvního měření sil v této sezoně. V duelu finalistů loňského extraligového ročníku bylo úspěšnější Brno, které díky týmovému výkonu zdolalo 28:21 České Budějovice.

Duel ve Znojmě nabídl dva rozdílné poločasy. V tom prvním předvedli lepší výkon domácí, jenže zranění opory Jiřího Podzemského znamenalo obrat. Prostějov začal stahovat náskok soupeře a sahal po bodech. O ty ho však připravily dvě hloupé chyby v závěru. „Začátek byl o nás dost špatný. Brzy jsme prohrávali 1:6. Dělali jsme spoustu chyb. Těžko říct, jak by zápas vypadal, pokud by se nezranil Jirka. Je škoda, že nedohrál. V závěru jsme se dostali na dostřel jednoho koše, dvě hrubé chyby nás však zase srazily. Navíc jsme v utkání nedali dvě penalty, což se nám ještě nestalo,“ lamentoval prostějovský kouč David Konečný.

Pro Modré Slony znamená zranění klíčového hráče před blížícím se play off komplikaci. Vyhlášený kanonýr si zlomil kůstku v ruce. „Jirka půjde hned na operaci. Prý je to lepší než sádra. Snad se brzy uzdraví a play off stihne. Byla by to velká ztráta. Věřím však, že bychom si poradili i bez něj. Máme dost šikovných kluků. Jinak s Prostějovem byl od nás druhý poločas slabý, prohráli jsme ho 5:9,“ uvedla znojemská Klára Zábojová.

Znojmo Modří Sloni : Prostějov, SK RG - 17:15 (12:6)

Rozhodčí: Petr Báder, Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 5, Veselý Tomáš 3, Mostbeková Monika 2, Žák Ivan 2 - Havlová Renata 4, Marek Michal 3, Galíček Petr 2, Tichý Jan 2, Vyroubal Alexandr 2.

V Českých Budějovicích byl k vidění vyrovnaný první poločas. V tom druhém brněnští korfbalisté zapnuli vyšší obrátky a tradičnímu rivalovi zasadili rozhodující úder. „Hodnotí se mi to těžko. Každý zápas je teď důležitý a skoro všechny jsou dost vyrovnané. Poslední dobou jsme moc dobře netrénovali a to se projevilo. Máme problémy s halou a i se zdravím některých hráčů. To se ukázalo ke konci střetnutí. Brno se naopak pilně připravuje a je na něm vidět zapálení do korfbalu. Navíc byl nedávno na Europa Shieldu, kde hráči nasbírali zkušenosti,“ sdělil českobudějovický Petr Pešák.

Brno je tak prozatím jediný tým, který má jen jednu porážku. V tabulce je sice až třetí, má však tři zápasy k dobru. „Nedorazili jsme do Budějovic s plnou sestavou. Navíc nám vždy trvá, než se sžijeme s tamní obrovskou halou. Je to letiště, kde nám dělá problém orientace. Zpočátku jsme měli potíže na doskoku. Naštěstí si vše sedlo a týmovým výkonem jsme duel zvrátili v náš prospěch. Mám radost, že se prosazují všichni hráči. To je pak pro soupeře vždy obtížné,“ pochvaloval si brněnský stratég Jakub Máša.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK - 21:28 (8:10)

Rozhodčí: Maňáková Zuzana, Filip Lukáš. Nejlepší střelci: Krejčí Vlastimil 7, Bláha Jakub 5, Pešák Petr 3 - Jonáková Eliška 6, Fridrich Ondřej 4, Škrobová Petra 4.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       8             5             1             2             175:151               11

2.           Znojmo Modří Sloni                        7             5             0             2             155:132               10

3.           Brno, KK                                          5             3             1             1             140:95                 7

4.           Prostějov, SK RG                             6             3             0             3             122:128               6

5.           U23                                                  3             0             0             3             52:69                    0

6.           Kolín, VKC                                        5             0             0             5             63:132                 0