Kolín s lídrem extraligy vydržel poločas

Sedmé kolo nejvyšší korfbalové soutěže nabídlo pouze jeden duel. Znojmo totiž o víkendu bojovalo na Europa Shieldu a jeho utkání s Brnem bylo odložené. Odehrál se tak jen souboj mezi Kolínem a Českými Budějovicemi.

Mělo jít o jasnou záležitost, poslední tým tabulky však tomu prvnímu kladl nečekaný odpor. Vembloudi drželi s Jihočechy v prvním dějství krok a do šaten šli za nadějného stavu 14:16. „Tentokrát jsme se sešli skoro kompletní a hned to bylo znát. Sice spolu netrénujeme, takže je to obtížné, ale v podobném složení můžeme důstojně konkurovat každému celku. Nutno říct, že Budějovice byly naopak oslabené o některé hráče. Škoda, že se naši kluci nemohli trefit ve druhém poločase do koše. I tak jsme sehráli náš nejlepší letošní zápas,“ komentovala kolínská hrající trenérka Radka Čermáková.

Po poločase se přeci jen projevila větší kvalita Českých Budějovic, které si došly nakonec k celkem pohodlnému vítězství 26:17. „Kolín nás nějak nepřekvapil, spíš jsme hráli ze začátku dost blbě. Soupeř měl navíc dost penalt. Dělali jsme dost chyb v obraně, což bylo dané naší nekoncentrovaností. Ve druhé půli jsme si dávali větší pozor na fauly a už to šlo,“ popsala budějovická reprezentantka Martina Klacková.

V dresu vítězů exceloval s jedenácti trefami Vlastimil Krejčí, který se tak osamostatnil na čele střelecké tabulky extraligy. Na druhém místě mu sekunduje spoluhráč Jakub Bláha. „Vlastovi se v posledních duelech hodně daří. Proměňuje šance, hraje prostě dobře,“ pochválila Klacková svého spoluhráče.

Kolín, VKC : České Budějovice, KCC Sokol - 17:26 (14:16)

Rozhodčí: Petr Báder, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Čejková Denisa 7, Čermáková Radka 6, Šimek Jan 3 - Krejčí Vlastimil 11, Bláha Jakub 6

Jihočeský tým tak v tabulce zvýšil svůj náskok na čele na tři body. Druhé Znojmo a třetí Prostějov však mají o zápas méně.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       6             4             1             1             137:108               9

2.           Znojmo Modří Sloni                        5             3             0             2             112:97                 6

3.           Prostějov, SK RG                             5             3             0             2             107:111               6

4.           Brno, KK                                            4             2             1             1             112:74                 5

5.           U23                                                   1             0             0             1             17:26                    0

6.           Kolín, VKC                                         5             0             0             5             63:132                 0

Příští víkend by měla do extraligových bojů zasáhnout reprezentace do 23 let. V sobotu se má utkat se Znojmem a v neděli s Českými Budějovicemi.