Okénko do Korfballeague – 7.kolo

Neúplné sedmé kolo se neslo ve znamení těsných výsledků, po kterých se do čela neúplné tabulky dostal tým TOP následován dvojicí Blauw Wit a PKC, který však má zápas k dobru, neboť tento víkend hrál na finálovém turnaji Europa Cupu 2016.

Dalto/BNApp.nl -  Fortuna/Delta Logistiek 24:24

V souboji týmů ze dna tabulky se body nakonec dělily, což může znamenat v konečném zúčtování v boji o záchranu velkou ztrátu. V poločase vedli domácí těsným rozdílem 15:14 a ani ve druhé půli si nikdo nedokázal vypracovat více než tříkošový náskok. Taktická bitva gradovala na konci zápasu – 4 minuty před koncem za stavu 23:23 nejdříve skórovali hosté a okamžitě odpověděli i domácí a stav byl opět vyrovnán 24:24. Oba trenéři ještě zkoušeli vystřídat a strhnout vítězství na svou stranu, ale nikdo se již do koše netrefil a tak si oba týmy připsali shodně po jednom bodu.

KZ/Hiltex - TOP/Quaratio 21:23

V zápase čtvrtého s druhým týmem tabulky byla k vidění další vyrovnaná partie. V poločase byl stav nerozhodný, ale od začátku půle druhé nedokázali domácí čelit tlaku favorizovaného týmu TOP, který si rychle vypracoval až pětikošové vedení, které si již nenechal vzít. Rozhodujícím se nakonec stal koš nizozemské reprezentantky v dresu TOP Celeste Split, která necelých pět minut před závěrečnou sirénou zvyšovala svým čtvrtým košem v zápase (a 25. v sezóně) na 18:22, který domácí dokázali již jen kosmeticky korigovat.

Blauw Wit - DOS´46 31:24

Amsterodamský trenér Barry Schep si musel vybrat první oddechový čas již po třech minutách prvního poločasu, protože vstup týmu DOS byl impozantní a na tabuli svítilo hrozivých 0:4. Další time-out na sebe nenechal dlouho čekat a hostující trenér si jej vzal po rychlé změně za stavu 5:5. Domácí si pak kolektivním výkonem vypracovali do poločasu slušné vedení 15:10, které ve druhé půli ještě navyšovali a zápas dovedli bez větších komplikací k očekávané výhře. Zajímavostí je to, že pět hráčů domácích zaznamenalo aspoň čtyři koše a každý člen základní sestavy koše minimálně dva.

LDODK/AH Gorredijk - DVO/Accountor 28:29

V úchvatném zápase nestačilo domácím k bodovému zisku ani tříkošové vedení šest minut před koncem zápasu, ani excelentní střelecký výkon Andree Zwarta, který dokázal vstřelit 12 košů. Do poslední minuty zápas se vstupovalo za stavu 27:27 a hosté dvěma rychlými koši (Bob Gerritsen z donášky a juniorský reprezentant Marijn van den Goorbergh z pod koše) strhli vedení na svou stranu a připravili domácím divákům nepříjemné překvapení.