Okénko do Korfballeague – 3.kolo

Třetí kolo bylo prvním, které se hrálo ve všední dny a završilo rychlý a náročný vstup do nové sezóny, kdy v deseti dnech odehrály téměř všechny týmy tři zápasy. Zbývá ještě dohrát utkání KZ – Blauw Wit, které bude odehráno příští středu. Do čela neúplné tabulky se tak vrátil TOP s maximálním počtem šesti bodů.

TOP/Quaratio – AW/DTV 30:23

Domácí favorizovaný celek vstoupil do zápasu výborně a rychle vedl, ale nováčkovi Korfballeague se povedlo do poločasu vyrovnat a oba týmy tak odcházeli do šaten za nerozhodného stavu 16:16. Na začátku druhého dějství se hostům dokonce podařilo dvakrát získat jednokošové vedení a rozhodující byla pětiminutová pasáž mezi 37. a 42.minutou, kdy přišla šňůra šesti košů TOP a vytvoření rozhodujícího náskoku.

LDODK/AH Gorredijk – Dalto/BNAPP.nl 30:18

Domácí tým zvítězil výrazně, když v poločase vedl 14:7 a své vedení postupně navyšoval. Jako obvykle se opíral o střelecké výkony bratrů Zwartových, kteří nastříleli celkem třináct košů. Nejlepší střelkyní Dalta byla jednadvacetiletá taiwanská posila Ya-Wen Lin, která zaznamenala 5 košů a je aktuálně nejlepší dámskou střelkyní Dalta a jedenáctou dámou celé Korfballeague.

PKC/SWKGroep – Fortuna/Delta Logistiek 28:23

Domácí celek získat rychle náskok ve 14.minutě vedl již 12:6. Pak si však vybral slabší chvilku a do poločasu dokázala hostující Fortuna stáhnout na rozdíl jediného koše – 13:12. I na začátku druhé půle pokračovali hosté ve zlepšeném výkonu a dokázali se dostat do vedení 16:18 a osm minut před koncem vedli ještě 20:21. Domácí pak dokázali svou sílu a šesti koši v řadě otočili skóre na 26:21, což psychicky nevydržel hráč Fortuny Tom Kalkman, který dostal od rozhodčího Ronalda Buise první letošní žlutou kartu. Domácí pak již svůj náskok bez problémů kontrolovali a nakonec s přehledem zvítězili.

DVO/Accountor – DOS´46 21:33

Velmi nepříjemná situace pro domácí celek – po třech kolech jsou na posledním místě, na kontě mají nula bodů a v tomto zápase vůbec neměli šanci proti nováčkovi DOS´46. Hosté vedli v poločase 8:14 a domácí ani v průběhu druhé půli nedokázali jejich náskok umazat. Hosté se tak v tabulce dostali již na páté místo, ale v již tuto sobotu hostí doma obhájce titulu PKC, což bude soupeř z nejtěžších.

KZ/Hiltex – Blauw Wit bude dohráno 16.12.