Okénko do Korfballeague - 2. kolo

Druhé kolo nizozemské nejvyšší soutěže přineslo již výrazně vyšší rozdíly ve skóre než úvodní souboje. Nejvyšší výhru kola zaznamenal obhájce titulu PKC, který vyhrál rozdílem 12 košů a opět nastřílel 32 košů. Na čele tabulky je po dvou kolech díky nejlepšímu skóre tým KZ, který rovněž zvítězil výrazným rozdílem.

Dalto/BNApp.nl - PKC/SWKGroep  20:32

Obhájce titulu PKC nenechal nic náhodě a zápas vyhrál rozdílem třídy. V poločase vedl již 10:19 a i po změně stran pokračoval hostující tým ve výtečném výkonu. Čtyři minuty před koncem vedl již hrozivým náskokem 16 košů, kdy na ukazateli skóre svítil stav 16:32. Domácí následně dokázali čtyřmi koši v řadě výsledek již pouze kosmeticky korigovat.

Blauw Wit - LDODK/AH Gorredijk 26:28

Domácí tým nedokázal navázat na senzační remízu z prvního kola, ve kterém sebral bod mistrovskému PKC, a přenechal všechny body hostům. Pro hostující celek se jedná o velice cenné vítězství, které může hrát v konečném účtování významnou roli.

KZ/Hiltex – AW/DTV 34:24

Domácí tým vlétl do zápasu jako uragán, po pár minutách vedl 7:0 a dával nováčkovi jasně najevo, že na další body v nejvyšší nizozemské soutěži si bude muset počkat. Hostující trenér reagoval oddechovým časem, ale domácí velezkušený tým nepustil hosty zpět do hry. V poločase to bylo 19:10 a v půli druhé si domácí favorit udržoval neustále bezpečný náskok až do konečného hvizdu.

Fortuna/Delta Logistiek - DVO/Accountor 26:25

Hosté podruhé za sebou prohráli a podruhé o jediný koš. Začátek zápasu byl však v jejich režii, rychle se ujali vedení a do poločasu si vypracovali nadějný náskok 11:16. Hned po změně stran ještě zvýšila z donášky devatenáctiletá Floer Hoek na 11:17, ale poté se rozjeli k nevídanému obratu domácí. Během pěti minut dokázali vyrovnat na 18:18 a ve 38.minutě vedli dokonce 22:18. Obratům však nebyl konec, hosté dokázali opět zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch na 23:24 a ještě na 24:25. Za domácí následně z protiútoku vyrovnala reprezentantka a čerstvá mistryně světa Mirjam Maltha a zápas rozhodl svým devátým košem v zápase domácí ostrostřelec Tim Heemskerk.

DOS´46 - TOP/Quaratio 19:26

Domácí tým neměl příliš mnoho šancí proti reprezentanty nabitému týmu ze Sassenheimu. TOP si bez větších problémů dokráčel k povinnému vítězství a v tabulce zůstává s plným bodovým ziskem v tabulce na druhém místě.