Soupeři národního týmu - Portugalsko

Portugalsko bude naším posledním soupeřem ve čtvrtfinálové skupině a podle výsledku se následně utká naše reprezentace s prvním či druhým celkem druhé čtvrtfinálové skupiny o 9.-16. místo. Portugalsko patří mezi tradiční české soupeře a historie MS eviduje zatím celkem čtyři utkání, v nichž byli třikrát úspěšnější naši reprezentanti a pouze jedinkrát se radovala portugalská reprezentace, a to na MS 2011, kdy zvítězila v zápase o konečné sedmé místo 12:16. Ostatní duely ovládli naši reprezentanti a celkové skóre těchto duelů je mírně pozitivní v náš prospěch 63:57.

Nejlepším střelcem těchto vzájemných zápasů je portugalský střelec Miguel André Castanheira Ferreira De Almeida Costa, který má na kontě 14 košů a i na probíhajícím šampionátu je nejlepším střelcem portugalského týmu. Naopak nejlepším střelcem v českém dresu je Tomáš Sládek s 12 koši, který již však svou reprezentační kariéru ukončil.