Reprezentace do 19 let zahajuje přípravu účastí na Mayor Cupu

Účastí na Mayor Cupu začíná český výběr přípravu na U19 Korfball World Cup, který se bude konat 25.3 – 27.3.2016 v Holandsku. Do turnaje proto trenér David Konečný přihlásil celou širší nominaci, ze které sestavil dva týmy. Ty se mohou postupem turnaje utkat s tradičními účastníky, jakými jsou Znojmo nebo Brno, ale především se turnaje zúčastní seniorský reprezentační výběr Polska, dále hráči slovenské a maďarské reprezentace, kteří se všichni budou účastnit seniorského MS v Belgii. Rovněž s výběry U19 z Polska a Maďarska, připravující se právě na zmíněný World Cup, se mohou naši hráči potkat.

Dle slov Davida Konečného bude velkým přínosem pro tým střetnutí se silnějšími soupeři jiných věkových skupin i budoucími soupeři v jednom turnaji. Léty prověřená trenérská moudrost, že při zápase se toho pozná nejvíce v tomto případě bude platit stoprocentně. David Konečný: “Konečné umístění na turnaji je až druhořadým cílem. Cílem je odehrát těžké zápasy proti dospělým a zkušeným hráčům. Zápasy a turnaje jsou lepší přípravou než soustředění a tréninky v hale. Hráče také chceme natočit v zápase a potom s nimi probrat jejich hru.”

Rozlosování základních skupin:

skupina A skupina B skupina C skupina D
Poland Brno Znojmo SZAC
MAFC Kékvölgy Nitra Warszawa
Prievidza Poland U19 Hungary U19 Czech U19 A
Czech U19 B

Sestava hráčů U19 pro Mayor Cup:

Dominika Drábková, KK Brno Filip Dvořák, VKC Kolín
Francová Gabriela, SK RG Prostějov Filip Kovář, KK Brno