ČR vs Brazílie 12:0 (4:0)

A: Petr Šnajdr, Filip Dvořák, Renata Havlová, Pavla Křížková

D: Saša Vyroubal, Dan Štefák, Gabriela Hurdálková, Gabriela Filipovzská

Cíl pro první zápas dne byl jasně stanoven. Vyhrát 30:0.

První poločas byl na koše velmi strohý. Nepřesná střelba a zejména špatné útočné doskoky nedovolovaly pokračovat v útocích a navyšovat skóre na potřebný počet. Nejen útok, ale i obrana se zdála poměrně málo koncentrovaná. O neschopnosti zakončit svědčí i poločasové skóre 4:0.

Druhý poločas už byl o něco lepší, Češi se začali odřezávat na doskok, čímž umožnili pokračovat v útoku a úspěšně zakončit. Ale ani tak to nebyl stejně přesvědčivý a koukatelný korfbal jako ve hře s Čínou. Brazilci se dokonce jednou nebo dvakrát dostali ke koši a měli obrovskou šanci zakončit. Ale odpískané kroky jim v tom zabránily. Konečné skóre 12:0 znamená, že se pro poslední utkání s Novým Zélandem ve 13:30 musíme pořádně probudit a dát vědět, že Češi svým herním projevem mají patřit a stále patří mezi ty lepší týmy, které se umí poprat o medailové pozice.