Okénko do Korfballeague – 16.kolo

Po šestnáctém kole Korfballeague zůstala situace kolem postupových bojů do play-off stále dosti zamotaná. Na třetí příčku se vyšvihl trochu překvapivě amsterodamský klub Blauw-Wit, a to s dvoubodových náskokem na trojici pronásledovatelů – KZ, Fortuna a DVO, se kterou si to rozdá v závěrečných dvou kolech základní části o vysněný postup mezi nejlepší čtyři týmy.

LDODK - OVVO   27:27
Ve vyrovnaném ofenzivním souboji vedli v poločase hosté 15:17 a po deseti minutách druhé půle ještě 17:21. Domácí však zbraně nesložili a pěti koši v řadě otočili výsledek na 22:21. Hosté okamžitě vyrovnali a začala velká bitva plná taktických střídání. Hosté dvakrát vedli rozdílem dvou košů (23:25 a 24:26), domácí dokázali vždy vyrovnat. V závěrečné minutě se hosté naposledy ujali vedení, když z volného hodu skórovala Naomi Zuidweg. Hosté si vzali oddechový čas, ale tím dali šanci domácím k vymyšlení strategie. Ti následně dokázali vybojovat penaltu, kterou bez problémů proměnil Menno Russchen a stanovil konečný nerozhodný výsledek.

Blauw Wit - DVO 27:18
Důležitý souboj sousedů v tabulce přinesl nečekaně vysokou výhru domácích, kteří v poločase vedli 10:7 a ve druhé půli svůj náskok postupně navyšovali a připsali si cenné vítezství, které jim dává velké postupové šance. Naopak DVO si na vytoužený postup bude muset asi počkat, neboť v závěrečných dvou kolech hraje proti nejlepším dvěma týmům současnosti - TOP a PKC, což nejhorší možný los a ani dvě výhry nemusí, při souhře okolností, na postup stačit.

Fortuna – TOP  17:19
V důležitém souboji týmů z popředí tabulky dominovaly obrany – po deseti minutách vedli hosté hubeným výsledkem 1:4. Domácí však dokázali za sedm minut skóre otočit na 7:5 a ještě v poločase vedli 12:11. Druhá půle nakonec přinesla ještě méně košů, a protože domácí dokázali skórovat pouze pětkrát, tak se z vítězství radoval tým TOP, který využil střelecké potence svých žen, které zcela zastínily své soupeřky (1:12). Pro Fortunu se tak boj o play-off výrazně komplikuje i proto, že v příštím kole jedou na horkou palubovku vedoucího PKC.

KVS – KZ  21:35
KZ s přehledem potvrdil roli velkého favorita a vrátil se na postupové čtvrté místo tabulky a díky relativně příznivému losu má postup ve svých rukou, neboť v závěrečných kolech hraje doma s osmým LDODK a jede na palubovku aktuálně sedmého Dalto Driebergen.

Dalto - PKC  20:31
Domácí Dalto vstoupilo do zápasu famózně a po pěti minutách vedlo 4:1. Host z Papendrechtu se však nenechali zaskočit a šňůrou sedmi košů se během pár minut ujali vedení 4:8 a v poločase vedli již s přehledem 9:17. A protože se Dalto k většímu odporu již nezmohlo, PKC bez problémů zvítězil a udržel si v tabulce čtyřbodový náskok před obhájcem titulu TOP Sassenheim.