Okénko do Korfballeague – 10.kolo

Desáté kolo Korfballeague přineslo, mimo jiné, i souboj prvního s druhým týmem tabulky a třetího s pátým týme a další zajímavé souboje. Zejména zápas mezi PKC a TOP, tedy opakování loňského finále z haly Ahoy, byl dlouho velmi očekávaný a přinesl skvělý korfbal v podání nejlepších hráčů světa a celkem 58 košů v padesáti minutách hry.

PKC - TOP 32:26

Už první poločas napjatě očekávaného a sledovaného duelu přinesl skvělé korfbalové překvapení a můžeme jen litovat, že IKF či KNKV nechtějí tento produkt prodat třeba Eurosportu, aby bylo možné tento vrcholový sport sledovat po celém světě. Poločas skončil 16:15 pro domácí, když v jeho průběhu prohrávali i o čtyři koše 6:10. Na začátku poločasu druhého dokázali hosté ještě dvakrát vyrovnat skóre na 16:16 a 17:17, ale od tohoto okamžiku už udávali tón hry domácí a dokázali vypracovat až osmikošový náskok. Střelecky se zaskvěl zejména domácí Danny den Dunnen, který stihl skórovat desetkrát a stal střelcem desátého kola.

KZ - Fortuna 33:18

Domácí tým KZ jasně přehrál hosty z Delftu, bodově se na ně dotáhl a vrátil se pozice zaručující postup do play-off. Už v průběhu první půle si vypracoval desetikošový náskok a do šaten tak týmy odcházely za téměř rozhodnutého stavu 19:9. A protože obrázek hry se nezměnil ani na začátku druhého poločasu a domácí dokonce svůj náskok navýšili, dohrávalo se utkání v exhibičním tempu, zejména k radosti domácích fanoušků.

LDODK - Blauw Wit 27:26

Důležité vítězství pro domácí LDODK se nerodilo lehce, po pár minutách prohrávali již 2:8, ale ještě do poločasu otočili na 13:12 a bylo jasné, že i ve druhé půli půjde o souboj maximálně vyrovnaný. A skutečně tomu tak bylo, oba týmy se přetahovaly o vedení až do konce zápasu. Skvělí střelci na obou stranách excelovali, za modrobílé Ruud Willemsen a Gerald van Dijk a za LDODK tradičně bratři Zwartovi. Zápas rozhodl v poslední minutě Erwin Zwart z volného hodu svým šestým košem v zápase.

OVVO - DVO 16:17

V důležitém souboji týmů ze spodní poloviny tabulky byli nakonec úspěšnější hosté, kterým vítězství ještě dává naději na vysněnou účast v play-off, na kterou aktuálně, ve vyrovnané tabulce, ztrácí dva body. Hosté začali zápas ve velkém stylu, vedli 1:6 a v poločase 5:10, když šest košů vstřelil hostující kanonýr a hrající legenda Jos Roseboom. I ve druhém poločase si dokázali hosté neustále udržovat náskok, a to až do posledních minut, kdy se domácím podařilo snížit, ale jejich nátlak přišel pozdě a na vyrovnání či dokonce zvrat ve skóre jim čas už nezbyl.

KVS – Dalto 13:28

Domácím zápas nevyšel a s Daltem nedokázali sehrát vyrovnanou partii, i když se jednalo o souboj mezi osmým a desátým týmem tabulky. KVS tak zůstávají bez bodu poslední a pro hostující Dalto naopak znamenají cenné dva body udržení se na stejných bodech jako ostatní konkurenti v boji o záchranu v Korfballeague a o vyhnutí se nepříjemné baráži.