Okénko do Korfballeague – 9.kolo

Deváté kolo Korfballeague přineslo nejedno překvapení. Tím nejsenzačnějším byla zcela jistě porážka vedoucího týmu tabulky TOP na domácí půdě od Blauw-Wit Amsterodam, ale ani domácí porážka KZ rozdílem deseti košů není obvyklým jevem.

PKC - DVO    32:24
Domácí PKC potvrdilo roli favorita a vítězstvím se dotáhlo zpět na čelo tabulky. To naopak hosté z Bennekomu měli velmi těžký los - ve středu podlehli obhájcům titul TOP a hned po třech dnech museli skousnout další porážku, tentokrát od vicemistra PKC. DVO tak prohrálo počtvrté v řadě a zatímco po pátém kole to vypadalo na boj o play-off, tak nyní – v polovině základní části jim patří sedmá příčka a do první čtyřky bude cesta dosti komplikovaná.

KZ - Dalto   15:25
Domácímu týmu KZ se vstup do zápasu hrubě nepovedl a po pěti minutách prohrával 0:5 a domácí trenér Chris Kaper si vybral oddechový čas a do hry poslal Andree Kuiperse – nedávnou hvězdu nizozemské reprezentace, kterou však do delší dobu sužují zranění. Hru se mu podařilo oživit, ale v závěru poločasu hosté opět náskok navýšili až na 6:16. Ve druhé půli byl již obrázek hry vyrovnanější (2.poločas skončil 9:9), ale na stažení desetikošového manka domácí sílu neměli.

TOP - Blauw Wit  17:18
Největší senzací kola je jistě tato výhra amsterodamských na půdě mistra, kterou vystřelil necelé 4 vteřiny před  koncem zápasu povedenou donáškou Peter Scheek – dvaadvacetiletý rodák z Krimpenu si jistě bude svůj první a zatím jediný koš v této sezóně Korfballeague dlouho pamatovat, protože znamená pro Blauw Wit velice cenné vítězství a posun na místo v play-off v polovině základní části.

OVVO - Fortuna   15:21
Hostující Fortuna Delft si připsala povinné vítězství nad OVVO, které bude bojovat o záchranu a zároveň se udržela na dostřel nejlepším a pozici pro play-off. Domácí však zápas nezačali zle a ještě v polovině prvního poločasu vedli 7:5, ale do šaten již odcházely oba týmy za stavu 8:12. Ve druhém poločase hosté vývoj zápasu kontrolovali a neustále si udržovali náskok 4 až 6 košů.

KVS - LDODK  21:22
Domácí tým zaznamenal další porážku rozdílem jediného koše a bez bodu zůstává beznadějně poslední, když na nejbližší tým v tabulce před sebou má hrozivou ztrátu šesti bodů. Do dává tušit i do druhé poloviny základní části, že jeho boj o záchranu bude velmi složitý či možná nereálný.