Okénko do Korfballeague – 5.kolo

Páté kolo přineslo několik zajímavostí – celkem padlo 260 košů v pěti zápasech, což činí neuvěřitelný průměr 52 košů na zápas (poslední kolo ČKE mělo průměr 35 košů na zápas), první nastřílenou čtyřicítku v podání obhájců titulu TOP Sassenheim, kteří si drží průměr téměř 31 nastřílených košů na zápas a díky lepšímu skóre jsou na čele tabulky Korfballegue. Stejně bodů pak mají ještě PKC, DVO a Fortuna.

PKC - KVS 30:17

Tým PKC si s přehledem pohlídal povinné vítězství proti nováčkovi Korfballeague, kterému nedal sebemenší šanci na úspěch. Za patnáct minut vedli domácí 9:4 a v poločase již 16:8 a výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Tým PKC si tak udržel druhé místo v tabulce a KVS dál čeká na první body v Korfballeague (minimálně do příštího týdne, kdy v předvánočním duelu hostí souseda v tabulce - předposlední tým OVVO).

OVVO - KZ 19:21

Domácí začali zápas proti favorizovanému KZ výtečně a rychle vedli 5:1 a ještě 6:2, ale do poločasu se hostům podařilo vyrovnat a po neproměněné penaltě domácího týmu v poslední minutě prvního poločasu, hostující kapitán Tim Bakker vystřelil pro KZ těsné poločasové vedení 11:12. Ve druhém poločase si hosté neustále udržovali nepatrný náskok (skóre bylo jen dvakrát vyrovnané 16:16 a 17:17) a konec si, zejména díky výrazně větším zkušenostem, pohlídali a udrželi se tak v těsném boji o play-off.

DVO - Dalto 26:25

Domácí tým opět potvrdil, že v domácí hale v Bennekomu body nerozdává a košem v závěru zápasu, který zaznamenala 23-letá sváteční střelkyně Fenna Zwang (na obrázku), která do DVO přestoupila z Deetosu Dordrecht. Od začátku se jednalo o vyrovnaný zápas, v poločase byl stav 16:16 a domácí se spoléhali na své tři excelentní střelce (Roseboom, Stavenuiter a v.d. Goorbergh), kteří zaznamenali dohromady 23 košů, přičemž posledně jmenovaný dokonce neuvěřitelných 12 košů.

TOP - LDODK 40:25

TOP ve svém domácím stánku nerado rozdává body a platilo to i v tomto důležitém zápase týmů ze středu tabulku. Dvě minuty před poločasem vedli domácí 16:11, ale hostující tým LDODK orámoval přestávku pěti koši – André Zwart a Erwin Zwart (oba se již v tabulce střelců posunuli na přední příčky) dokázali během pěti minut vyrovnat na 16:16, na což domácí trenér Jacko Vermeer reagoval okamžitě oddechovým časem a zapůsobilo to skvěle a domácí TOP rychle zpět vedlo 20:16 a již své vedení nepustilo.

Fortuna – Blauw Wit 29:28

Další skvělé střelecké představení tohoto kola, které nabídlo nejen spoustu krásných akcí a vstřelených košů, ale i napětí až po poslední minuty, ve které utkání ve prospěch domácích rozhodl svým sedmým košem v zápase Tim Heemskerk, když úspěšně zakončil svou donášku.