Okénko do Korfballeague – 3.kolo

Na čele tabulky zůstaly po třetím kole již pouze dva stoprocentně úspěšné týmy PKC (jejichž fanoušky můžete vidět na přiložené fotografii) a DVO. Naopak na druhém konci tabulky zůstávají po prvním náročném týdnu tři týmy bez bodového zisku – KVS, OVVO a LDODK.

DVO - KVS  22:21
DVO ve své hale často neprohrává a i v tomto zápase bylo jasným favoritem proti nováčkovi z KVS. Průběh zápasu však byl pro domácí diváky dosti překvapivý, v poločase vedli domácí pouze rozdílem jediného koše 11:10 a v průběhu druhé půle domácí nedokázali odskočit na vyšší bodový rozdíl a dokonce dovolili hostům jít do vedení. Dvě minuty před koncem zápasu vedli hosté 20:21 a schylovalo se k senzaci. Domácím se však před zaplněným publikem podařilo vyrovnat a v poslední minutě rozhodl zápas svým devátým košem v zápase nejlepší domácí střelec a největší hvězda bennekomského týmu Jos Roseboom.

Dalto - Blauw Wit 19:21
Velice vyrovnané utkání týmů, které budou chtít bojovat o play-off, pro sebe rozhodl hostující tým z Amsterdamu, a to zejména díky střeleckému výkonu Geralda van Dijka, který zaznamenal 8 košů, když pět z nich stihl už v prvním poločase a modrobílý tým tak vedl 10:12. Ve druhé půli se domácím podařilo několikrát vyrovnat stav skóre (naposledy na 17:17), ale nikdy se nedokázali dostat do vedení. V závěru hosté odskočili na rozdíl tří košů a těsné vítězství nakonec uhájili a připsali si co tabulky cenné vítězství.

Fortuna - LDODK  24:20
Fortuna dokázala porazit ambiciózní LDODK zejména díky výborné obraně, ve které dokázala eliminovat střelecké bratrské duo Zwartů, kteří celkem skórovali pouze osmkrát, což je pro ně dosti podprůměrné číslo. Člen nizozemské reprezentace Erwin Zwart si navíc vysloužil od nejlepšího nizozemského rozhodčího Ronalda Buise žlutou kartu.

PKC - OVVO  26:14
Domácí tým s přehledem splnil roli favorita a zvítězil rozdílem několika tříd, když dovolil hostům skórovat pouze čtrnáctkrát. Začátek zápasu však tomuto scénáři neodpovídal – ještě v 16.minutě vedli hosté 6:7, ale to už se domácí „mašina“ začínala rozjíždět a do konce poločasu se jí podařilo skóre otočit na 14:9. Ve druhém poločase se již hra odehrávala dle předpokládaného scénáře a domácí zvítězili v poklidném tempu větším rozdílem a udrželi si tak první místo v tabulce.

TOP – KZ  32:23
KZ přijel na palubovku TOP s ambicemi na bodový zisk, ale během prvního poločasu neproměnil dvě penalty a mohl toho litovat, neboť do šaten se tak odcházelo za stavu 15:13 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupili domácí lépe a třemi koši navýšili náskok na 18:13 a již se nedovolili hostům přiblížit na nižší než čtyřkošový rozdíl a v krásném zápase s 55 koši si připsali důležité vítězství.