Česká republika – Belgie 17:30 (4:14)

Ani ve druhém zápase nedokázali čeští reprezentanti zvítězit a podlehli jednomu z favoritů na celkové prvenství. Zápas však začali čeští reprezentanti velice nadějně a dokázali s Belgií držet krok více než patnáct minut prvního poločasu – Belgičané sice odskočili na 2:5, ale naši reprezentanti dokázali, díky úspěšným střeleckým pokusům Jakuba Bláhy a Romana Věžníka, snížit na rozdíl jediného koše. I v dalším průběhu prvního poločasu plnili naši pokyny trenérů a byli schopni si vypracovat dobré střelecké příležitosti, ale problém byl v úspěšnosti (či spíše neúspěšnosti) zakončení. Do konce prvního poločasu totiž již skórovat nedokázali, čehož soupeř využil a odskočil na bezpečný desetikošový rozdíl.

Trenér Radek Honzíček byl s předvedenou hrou spokojen a uvedl: „Hráči plnili své úkoly velice dobře, dokázali hrát přesně to, co jsme si řekli, ale stejně jako včera nás zradila úspěšnost při proměňování nabídnutých příležitostí, kterých jsme měli, i proti silné Belgii, dost.“

Ve druhém poločase Češi již dokázali proměňovat více příležitostí a zejména střídající Vlastimil Krejčí, který jen za druhý poločas zaznamenal 6 košů a rovněž se střelecky chytili Bláha s Podzemským, což dává pozitivní příslib do rozhodujícího zápasu skupiny B, který naši sehrají v úterý odpoledne.

Střelci za ČR: Krejčí 6, Podzemský 4, Bláha 4, Věžník 2, Žák 1

Výsledky druhého dne a průběžné tabulky:
Skupina A:  Nizozemsko – Rusko 41:17
                   Anglie – Německo 20:16

Tabulka sk.A:  1.Nizozemsko – 6b.
                        2. Anglie – 6b.
                        3. Rusko – 0b
                        4.Německo – 0b.

Skupina B: Belgie – ČR 30:17
                  Portugalsko – Katalánsko 23:16

Tabulka sk.B: 1. Belgie – 6
                       2. Portugalsko – 6b.
                       3. Česká republika – 0b.
                       4. Katalánsko – 0b.

Skupina C: Polsko – Srbsko 17:9
                  Turecko – Wales 12:14

Tabulka sk.C: 1. Polsko – 6b.
                       2. Wales – 4b.
                       3. Srbsko – 2b.
                       4. Turecko – 0b.

Skupina D: Irsko – Slovensko 15:14
                   Maďarsko – Skotsko 25:18

Tabulka sk.D: 1. Maďarsko – 6b.
                       2. Skotsko – 3b.
                       3. Irsko – 3b.