Stařší žáci Prostějova hladce vyhráli nad KK Brno

S040 SK RG Prostějov - KK Brno   20:2 (11:0)

Pro zápas byli domácí jasným favoritem, vždyť 6 hráčů základní sestavy jsou členy reprezentačního výběru U16 a někteří i U19. Hned z prvních dvou útoků Prostějov 2x skóroval a tím se tým uklidnil. Bohužel, pak se nepodařilo využít několik vyložených šancí, včetně dvou penalt. Hosté však byli v útoku bezzubí. Poté se rozjel prostějovský střelecký koncert a skóre  narůstalo. Jediné 2 koše soupeře zaznamenala nejlepší hráčka Vendy Jemelíková, která je také ve výběru U16.

Střelci zápasu:

SK RG Prostějov - Havlová (7), Šnajdr (4), Francová (4), Ošťádal (2), Štefák (2), Křížková (1)

KK Brno - Jenelíková (2)

A jak zhodnotil své svěřence trenér David Konečný?

"Jsem rád, že zkušení hráči si příjemně zahráli a zastříleli. Ale ještě větší radost je sledovat naše dvanáctileté kluky a holky, kteří i proti o tři roky starším hráčům dovedou díky své korfbalové šikovnosti zakončit a skórovat. Bylo super i to, že jsme měli dnes možnost si odehrát navíc i jedno přátelské utkání s KK Brno, ke kterému nastoupili za Prostějov téměř jen hráči kategorie mladších žáků a určitě nezklamali. Byl to pro ně výborný trénink."

S041  SK RG Prostějov - KC-ZŠ Šenov  7:0  (kontumace)

S042  KK Brno - KC-ZŠ Šenov  7:0  (kontumace)