Okénko do Korfballegue - 10.kolo

Dalto - KZ  20:25

V přímém souboji o důležité body v boji o play-off  byl úspěšnější hostující tým KZ, který se začíná prokousávat tabulkou nahoru po neslavném začátku soutěže, kdy jej brzdila zranění klíčových hráčů. Někteří z nich zůstávají na marodce i nadále, ale Rick Voorneveld a Tim Bakker jsou již fit a táhnou tým vzhůru (tito dva internacionálové zaznamenali 13 z celkových 25 košů). V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení a KZ dokázalo odskočit až v závěru poločasu díky dvěma trefám Tima Bakkera na 11:13. Ve druhém poločase pak KZ navyšoval svůj náskok a již nepustil hráče Dalta na dohled vyrovnání a odváží si tak cennou výhru.

PKC - LDODK 34:20

PKC nastoupilo do zápasu ve stejné sestavě jako ve finále Europa Cupu 2014 proti K.C.Boeckenberg, ale tentokráte mělo vstup úspěšnější a od začátku si udržovalo náskok. V poločase vedli domácí již 19:11 a ve druhém poločase své vedení ještě navyšovali a bez větších problémů zvítězili. Nejlepšími střelci domácích byli jako obvykle Richard Kunst s 8 koši a Laurens Leeuwenhoek se 7 koši, jenž tak výrazně předčili André a Erwina Zwarta, kteří tentokrát zaznamenali na své poměry podprůměrné střelecké výkony (5, resp.4 koše), a to díky skvělé obraně celého domácího týmu.

OVVO - DVO  28:27

V důležitém zápase (z něhož je dnešní průvodní fotografie) týmů z dolní poloviny tabulky dokázali domácí urvat výhru košem se závěrečným klaksonem (střelou z dálky se o to postaral Tim Backx, který je specialistou na DVO, neboť v letošním ročníku Korfballeague skóroval jedenáctkrát, a z toho 8 košů dal právě proti DVO), na což už hráči DVO nemohli odpovědět a rozdíl mezi nimi v tabulce jsou aktuálně pouhé dva body. DVO se tak může téměř rozloučit s vidinou play-off a bude muset získat body jinde, aby se vyhnulo možné baráži, která čeká na předposlední tým základní části. Na tomto místě sice zůstávají domácí OVVO, ale ztrácí pouhé dva body na týmy na sedmém a osmém místě.

Blauw Wit - TOP 23:25

Ve šlágru kola se střetly aktuálně dva týmy z postupových příček do play-off. Do 18.minuty bylo skóre neustále vyrovnané a spíše domácí udávali tón hry, ale za stavu 6:6 přišel zlom a během pěti minut dokázali hráči favorizovaného TOP skórovat čtyřikrát a odskočit na 6:10 a stejný rozdíl skóre byl i v poločase - 8:12. Na začátku druhého poločasu se dokázali domácí přiblížit na rozdíl jediného koše, když zaznamenali čtyři koše v řadě (díky dvěma trefám nejlepšího střelce soutěže Geralda van Dijka a dvěma trefám nejlepšího střelce zápasu Marca Broera ), ale na obrat ve skóre to nestačilo. TOP si opět vzal náskok zpět a pět minut před koncem vedl již rozdílem šesti košů 16:22. Závěrečnou pětiminutovku sice vyhráli domácí 7:3, ale na více než korekci výsledku to vliv nemělo.

Nic. – Fortuna 21:26

Domácí tým bojoval statečně o první body, ale dva výpadky v prvním poločase, kdy hráči hostující Fortuny předvedli dvě košové šňůry (5 košů ze stavu 4:3 na 4:8 a pak ještě 4 koše ze stavu 6:10 na 6:13) znamenali, že do šaten odcházeli spokojenější hosté s náskokem 9:14. Ve druhém poločase si zkušenější tým Fortuny udržoval svůj náskok i nadále a s přehledem uhájil očekávané vítězství a zároveň i třetí místo v tabulce.