IKF Europa Shield 2014

IKF Europa Shield je určen celkům, jež se umístily na druhých a třetích místech v evropských korfbalových soutěží. Brněnský celek se na turnaj kvalifikoval díky druhé příčce po základní části minulého ročníku České korfbalové extraligy a je to jeho v pořadí již třetí účast na tomto turnaji. Pořadatelství letošního ročníku získalo Španělsko, jehož zástupci také předchozí dva ročníky vyhráli. Brněnský tým tak čeká cesta na jih Španělska do katalánského města Vilanova i la Geltrú nedaleko Barcelony.

Přehled umístění českých týmů:     2013 - 3.místo  KK Brno; 4.místo VKC Kolín

2012 - 1.místo  KCC Sokol České Budějovice

2011 - 4.místo  KK Brno

Seznam účastníků IKF Europa Shield 2014:

Club Korfball VALLPARADIS  CAT Kingfisher Korfball Club  ENG Clube Carnaxide Cultura e Desporto  POR
KV Adler Rauxel e.V.  GER Schweriner Korfball Club  GER Korfball klub Brno  CZE
Szentendrei Korfball Klub  HUN Club Esportiu Vilanova y la Geltru  CAT

Soupiska KK Brno:

Tomáš CHOLAVA (2),  Peter BUŠÍK (13), Marie MÁŠOVÁ (1), Štěpánka JONÁKOVÁ (11), Jan ŠEDÝ (9), Eliška JONÁKOVÁ (6), Petra ŠKROBOVÁ (4),    Jakub MÁŠA (10), Martina WEISSOVÁ (3), Ivan VÁVRA (7), Eva FRIDRICHOVÁ (14), Ondřej FRIDRICH (8), Martin SKÁLA (12), Jorien VISSER (15)

Jaké jsou cíle?

Cíle celku z Jižní Moravy rozhodně nejsou malé. Ostatně navazují nejen na předchozí 4. a 3. příčku z let 2011, resp. 2013, ale také na veleúspěšná působení českých týmů v této soutěži. Stačí vzpomenout zlaté a stříbrné medaile Znojma nebo Českých Budějovic z let nedávno minulých. Předchozí dva ročníky byly pro brněnský tým premiérou na evropském poli a snad i absence zkušeností z náročných mezinárodních zápasů byla tím pomyslným krůčkem, který chyběl k zisku zlatých medailí. A k nim samozřejmě směřují ambice brněnského celku i v letošním ročníku, byť letos cesta rozhodně nebude jednoduchá.

„Máme zkušenosti, máme pestrý a přitom herně vyrovnaný tým a jsme připraveni na hřišti nechat duši.“, komentuje předseda klubu KK Brno, Ondřej Fridrich. „Je jasné, že to nebude jednoduché. Po prvních zkušenostech z minulých let už víme, jak obtížní soupeři nás letos čekají, ale pokud chceme uspět, musíme prostě porazit všechny ostatní týmy.“

Soupeři opravdu nebudou snadní

Hned na úvod v pátek 24. ledna čeká brněnský tým domácí celek Club Esportiu Vilanova y la Geltru, který se určitě bude chtít před svými diváky předvést v nejlepším světle. Hned druhý den ráno pak Brno nastoupí proti mnohonásobnému mistrovskému celku z Maďarska, Szentendrei Korfball Klub. A ještě tentýž den odpoledne své působení ve skupině uzavře duelem s německým Schwerinerem. Ze skupiny postupují dva celky přímo do nedělního semifinále.

Brněnský celek je připraven v kompletní sestavě, chybět brněnským bude jen zkušená česká reprezentantka, Marie Mášová, která vynechává celý letošní soutěžní ročník. Tým ale skvěle doplnila zahraniční posila z Holandska, Jorien Visser, která v Brně studuje v rámci programu Erasmus.

A co říká trenér Brna, Jakub Máša?

„Ve hře se chceme spoléhat hlavně na kreativitu všech hráčů. Na evropské úrovni se drží trend někdy až strojově nudné schématické hry. My na podobnou hru nemáme příliš fyzické dispozice, proto chceme soupeře překvapit hlavně pestrostí souher a zakončení, v tom je naše síla.“

PROGRAM TURNAJE IKF EUROPA SHIELD 2014

Pátek 24. ledna

17:30 B Schweriner Korfball Club e.V. '67   -   Szentendrei Korfball Klub

18:35 A Kingfisher Korfball Club  -   KV Adler Rauxel e.V.

19:40 B CK VALLPARADIS   -   Clube Carnaxide Cultura e Desporto

20:45 A Korfbal klub Brno  -   CE Vilanova y la Geltru

Sobota 25. ledna

09:45 B Korfbal klub Brno   -   Szentendrei Korfball Klub

10:50 A Kingfisher Korfball Club   -   Clube Carnaxide Cultura e Desporto

11:55 B Schweriner KC e.V. '67    -   CE Vilanova y la Geltru

13:00 A CK VALLPARADIS   -   KV Adler Rauxel e.V.

15:00 B Schweriner KC e.V. '67   -   Korfbal klub Brno

16:05 A Clube Carnaxide Cultura e DesportoCCCD  -   KV Adler Rauxel e.V.

17:10 B Szentendrei Korfball Klub   -   CE Vilanova y la Geltru

18:15 A CK VALLPARADIS   -   Kingfisher Korfball Club

Neděle 26. ledna

8:45 semifinále A1 x B2